Informacje dla Polonii

Wybrane przez PolishNews24 wydarzenia polonijne z 2022

Rok 2022 był okazją do spotkań i integracji Polonii w różnych krajach – Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Malcie. W miarę naszych możliwości staraliśmy się uczestniczyć w nich osobiście, pisać o nich, relacjonować to co ważne z punktu widzenia Polonii. Poniżej kilka wybranych przez nas wydarzeń(o różnym charakterze – integracyjnym, historycznym , biznesowym , kulturalnym, sportowym), które chcemy przy okazji końca roku przypomnieć.


Szósta edycja Polish Heritage Days

Ponad 110 organizacji i tysiące osób wzięło udział w VI edycji Polish Heritage Days (Dniach Polskiego Dziedzictwa) w Wielkiej Brytanii. Tylko w maju odbyło się ponad 100 inicjatyw i wydarzeń. Przybierały one formę spotkań otwartych, jak i wirtualnych.


Polonia w Wielkiej Brytanii pomaga w trudnych chwilach dla Narodu Ukraińskiego

Polski Klub w Bury wraz z lokalną Polonią z Manchesteru, Północnej Anglii zorganizował pomoc, która trafiła do potrzebujących z Ukrainy. Trzeba podkreślić, że takie spontaniczne akcje pomocy, zbierania darów organizowane były przez Polaków na Wyspach w różnych miastach w Wielkiej Brytanii.

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej generałowi Józefowi Hallerowi w Londynie

1 października 2022 r. w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła na Ealingu w Londynie, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej generałowi Józefowi Hallerowi.

Uroczystości oficjalnego pożegnania trzech pierwszych Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźstwie

W Wielkiej Brytanii, w mieście Newark-upon-Trent na miejscowym cmentarzu, odbyły się uroczystości oficjalnego pożegnania trzech pierwszych Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźstwie.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i konsularnych.

Polonia na Wyspach pamięta o lotnikach polskiego Dywizjonu 307 – Dzień Dywizjonu 307 w Exeter

Polonia w Wielkiej Brtranii spotkała się w angielskim Exeter, na wydarzeniu z inicjatywy polsko – brytyjskiej organizacji charytatywnej 307 Squadron Projec, by uczcić pamięć o lotnikach polskiego Dywizjonu 307 i 80 rocznicy przekazania polskiej flagi miastu Exeter.

Spotkanie Świąteczne w Wrexham w Północnej Walii

Świąteczne spotkanie Polonii na Malcie, z udziałem przedstawicieli Polskiej Ambasady

Kongres 60 milionów. Polonia kolejny raz spotkała się w Miami

W dniach 10 do 12 lutego bieżącego roku w Miami zorganizowano kolejną edycje wydarzenia znanego jako „Kongres 60 Milionów”. Inicjatywa ma na celu integracje Polaków mieszkających w Polsce i za granicą. W wydarzeniu, które dotychczas było organizowane w różnych krajach- m.in. w Miami, Nowym Jorku, Londynie, Berlinie, udział biorą znani przedsiębiorcy, ludzie polityki, oraz inni znani prelegenci.

Brytyjsko-Polskie Forum Technologiczne w Londynie

Celem wydarzenia, była promocja Polski jako atrakcyjnego kierunku inwestycji dla firm brytyjskich, szczególnie w sektorze technologicznym, jak i wsparcie polskich przedsiębiorstw planujących rozwój międzynarodowy , oraz współpracę z firmami i instytucjami publicznymi z Wielkiej Brytanii.

Festiwal piosenki harcerskiej w Oldham

Polonia z Wielkiej Brytanii spotkala sie na festiwalu piosenki harcerskiej w Oldham. „Muzyczne Harce z Wickiem”.

“Play Poland Film Festival” (PPFF) w Wielkiej Brytanii

Była to już ósma edycja wydarzenia o nazwie “Play Poland Film Festival” (PPFF). Miłośnicy kina polskiego, przez dziesięć dni będą mieli wyjątkową okazję oglądać ciekawe produkcje.

The Inner City World Cup Manchester 2022. Polska drużyna polonijna z brązowym medalem

Manchester stał się areną rozgrywek piłkarskich, w których udział wzięły drużyny z różnych krajów z całego świata, w tym z Polski.

To tylko kilka wydarzeń polonijnych jakie wybraliśmy z roku 2022r. Było ich oczywiście więcej. O innych ciekawych inicjatywach Polonii przeczytać można na stronach portalu PolishNews24.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: