PolishNews24 Manchester

Święto Niepodległości w Polsce. Remembrance Day w Wielkiej Brytanii

Święto Niepodległości 11 listopada w Polsce, obchody Remembrance Day (Dnia Pamięci) w Wielkiej Brytanii i innych krajach wspólnoty Commonwealth.

W ostatnich dniach, w szczególny sposób upamiętniano tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość. Wydarzenia państwowe i te lokalne, miały na celu jedno – oddać pamięć tym, którzy polegli za wolność przyszłych pokoleń.

Wczoraj w Anglii, w lokalnych uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele polskiego harcerstwa w Wielkiej Brytanii. W Bury, w Klubie Polskim, z okazji 11 listopada odbyła się specjalna akademia. W Manchesterze harcerze i przedstawiciele Polonii, uczestniczyli w oficjalnym składaniu wieńców pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy, którzy walczyli o wolność.

O uroczystościach z udziałem nowego Króla Karola III jakie miały miejsce w Londynie, pisaliśmy w artykule pt. „Król Karol po raz pierwszy przewodniczył uroczystościom związanym z Niedzielą Pamięci”.

O świecie niepodległości w Polsce, obchodach z udziałem polskich władz państwowych, przeczytać można w artykule na portalu PolishNews24 zatytułowanym „Dzisiaj w Polsce obchodzimy święto niepodległości”.

Photo by: PolishNews24

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!