PolishNews24 Warto wiedzieć Wolny czas

Zakupy online w Black Friday. Na co warto zwrócić uwagę

Dzisiaj Black Friday – czas promocji i zakupów w super cenach. Tak powinno być, ale czasami nie jest tak dobrze. Zakupy z chęcią robimy w sklepach online, dlatego warto pamiętać, że w sieci można niestety trafić też na fałszywe sklepy.

Jak wiec nie dać się oszukać?

Zanim zdecydujesz się zapłacić za zakupy kartą lub przelewem, dobrze sprawdź stronę na której masz zamiar złożyć zamówienie. Przy dzisiejszych możliwościach bardzo łatwo postawić sklep łudząco przypominający ten oryginalny, na bardzo podobnej domenie. Zwróć uwagę na adres internetowy sklepu (domenę internetową sprzedawcy), czy nie ma w niej literówek, kosmetycznie zmienionej nazwy, itp.

Ważnym elementem sklepu internetowego jest zakładka z danymi statusowymi firmy. Sprzedawca, który nie ma nic do ukrycia nie ma problemu z publikacją wszystkich danych związanych z jego działalnością sprzedażową, danych do kontaktu w przypadku reklamacji czy zwrotu.
Dane te powinny znaleźć się także w regulaminie sklepu, polityce zwrotów. Jeśli ich tam nie ma powinna zapalić się nam „czerwona lampka”.

Zwracajmy uwagę na ofertę sklepu. Jeśli oferta jest zbyt szeroka od „bielizny po traktory”, a sklep zawiera przysłowiowe wszytko i nic, to może warto dwa razy się upewnić czy wszytko jest ok.
Dobrym sposobem na weryfikację sklepu mogą być opinie kupujących. Ale tu też uwaga, by sprawdzić z jakiego okresu te opinie pochodzą, czy są świeże, nowe, czy pisane na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy czy lat. Nie jest wielkim problemem aby napisać kilka szybkich „opinii lat minute” na potrzeby chwili i akcji jak np. „Black Friday”.

Tak wiec bądźmy czujni i nie dajmy się nabrać na triki stosowane przez fałszywe sklepy w internecie.
Pamiętajmy, by w ferworze zakupów niechcący nie stracić pieniędzy. Udanych zakupów online.

PS. Ważne: Na koniec pomyśl gdzie robisz zakupy online. Jeśli zakupy robisz korzystając z publicznej sieci WiFi ryzykujesz, że ktoś może przejąc kontrole nad twoimi danymi.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: