Polonia Sport

The Inner City World Cup Manchester 2022. Polska drużyna polonijna z brązowym medalem

W ubiegłym tygodniu Manchester stał się areną rozgrywek piłkarskich, w których udział wzięły drużyny z różnych krajów z całego świata, w tym z Polski. The Inner City World Cup Manchester 2022, dał szansę rywalizacji dla dwunastu drużyn, rozstawionych w trzech grupach.

GRUPA PIERWSZAGRUPA DRUGAGRUPA TRZECIA
IRAKSYRIALIBIA
POLSKACHINYIRLANDIA
ERYTREAPOLUDNIOWA AFRYKAGHANA
AFGANISTANBANGLADESZPAKISTAN

Reprezentacja z Polski, złożona z graczy na co dzień mieszkających w Wielkiej Brytanii, radziła sobie bardzo dobrze. Skład polskiego zespołu noszącego nazwę „Mistrzowie UK” stanowili piłkarze grający w rozgrywkach polskich drużyn piłkarskich w Wielkiej Brytanii rozgrywanych pod nazwą „Mistrzostwa Polskich Drużyn w UK”. Zawodnicy reprezentowali drużyny takie jak m.in. Wiatraki Bolton, Octagon Turbo Kozak, Tigers Hull, Polonii Pendle, czy Polonii Manchester.

W rozegranych meczach fazy grupowej, reprezentanci Polski pokonali Irak 3:2 wygrali z Afganistanem 8:0 i Erytreą 1:0. Biało- czerwonym udało się awansować do kolejnej fazy rozgrywek.

W kolejnym meczu Polska pokonała Erytreę w rzutach karnych ( w regularnym czasie gry padł bezbramkowy remis).

O awans do finału, z następnym rywalem – Pakistanem, niestety Polacy przegrali 2:3.

W meczu o trzecie miejsce, polonijna drużyna znów pokazała klasę, zwyciężając rywali z RPA 5:2.

Ostatecznie Polska zajęła trzecie miejsce w turnieju, co biorąc pod uwagę, że był to pierwszy tego typu turniej naszej polonijnej ekipy, a niektórzy zawodnicy grali ze sobą w jednym zespole pierwszy raz, trzeba uznać za bardzo duże osiągniecie.

„Nasza reprezentacja ma za sobą bardzo dobry turniej uwieńczony brązowym medalem. Wiadomo, że złoto „smakowałoby” lepiej, ale jeszcze na to przyjdzie czas. Większość zawodników zagrała ze sobą pierwszy raz, a już po paru meczach widać było pomysł na grę. Niestety zabrakło nam trochę „boiskowego cwaniactwa” w meczu półfinałowym, który przegraliśmy 3:2 z późniejszym zwycięzcą turnieju. Na pewno nie był to nasz ostatni turniej. Powoli już ustalamy terminarz na kolejne turnieje międzynarodowe, a naszym głównym celem jest zagranie w 2023 roku w Lidze Mistrzów drużyn 6 – osobowych” – powiedział w rozmowie z PolishNews24 Szymon Krysiak (manager i trener polskiego zespołu).

Organizatorem wydarzenia był „Lovefootball”.

Photo by: PolishNews24

Zobacz jak grali nasi piłkarze na The Inner City World Cup Manchester 2022

Opublikowany przez PolishNews24 Wtorek, 25 października 2022

Video by: PolishNews24


Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: