PolishNews24 Manchester

Przedstawiciele Polonii upamiętnili zmarłych spoczywających na Cmentarzu Południowym w Manchesterze

Wczoraj, na Cmentarzu Południowym ( ang. Southern Cemetery) w Manchesterze, lokalna Polonia, wraz z przedstawicielami organizacji harcerskich, a także przedstawicielami Kościoła, zgromadziła się, aby oddać pamięć zmarłym, którzy spoczywają w tym miejscu.

W trwającym ponad godzinę symbolicznym wydarzeniu, zgromadzeni przeszli alejkami cmentarza w procesji spod pomnika lotników poległych w II wojnie światowej do pomnika ofiar Katyńskich.
Procesji przewodził ksiądz Karol M. Rogasik z Parafii Miłosierdzia Bożego w Manchesterze.
Przedstawiciele organizacji harcerskich w Wielkiej Brytanii złożyli kwiaty, dla upamiętnienia wszystkich zmarłych. Uczestnicy, na zakończenie złożyli kwiaty i zapalili znicze, przy Pomniku Katyńskim, gdzie wspomniano także tragicznie zmarłych i zamordowanych w obozach w czasie II wojny światowej m.in. Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie.

Trzeba podkreślić, iż dzień wcześniej harcerze i wolontariusze zebrali się w ramach tzw. „ Akcji Znicz”, aby zapalić znicze, zadbać o groby polskich żołnierzy spoczywających na dwóch cmentarzach w Manchesterze – na wspomnianym wyżej Cmentarzu Południowym, a także nekropoli na Moston.

Photo by: PolishNews24

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: