Dobrze wiedzieć Sport

Wszystko jasne. Wiemy z kim Polacy zagrają w meczach barażowych do EURO 2024

Reprezentacja Polski nie zdołała wywalczyć bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Europy w 2024 roku, jakie rozegrane zostaną na boiskach w Niemczech. Szansę na grę przyszłorocznej imprezie dają nam jeszcze mecze barażowe, które by awansować trzeba jednak wygrać.

Po losowaniu, które odbyło się dzisiaj w Szwajcarii, w Nyonie, wiemy już z kim Polska zagra w marcowych barażach w 2024 roku. Pierwszym rywalem będzie z Estonia. Zakładając optymistycznie, że piłkarze prowadzeni przez trenera Michała Probierza zdołają wygrać ten pierwszy mecz, to w kolejnej, finalnej fazie przyjdzie na nam powalczyć z wygranym z meczowego pojedynku Walia – Finlandia.

Źródło: twitter.com/EURO2024

Pierwszy mecz barażowy zaplanowano na 21 marca 2024 roku. Biało-Czerwoni zagrają się u siebie z Estonią. Wynik tego meczu, wygrana Polaków będą kluczowe do tego by zagrać 26 marca w spotkaniu wyjazdowym, decydujący o awansie.

Czy uda się wygrać i awansować przekonamy się już w marcu kolejnego roku. Oczywiście i kibice i piłkarze życzyliby sobie tego by oba mecze zakończyły zwycięstwem i awansem na EURO w Niemczech.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: