Anglia Wiadomości

O czym dzisiaj napisały brytyjskie gazety?

Jak można było się spodziewać, tematem numer jeden w brytyjskiej prasie, który zdominował dzisiejsze nagłówki i pierwsze strony gazet, było wczorajsze wystąpienie Jeremy’ego Hunta odpowiedzialnego za kwestie finansowe w brytyjskim rządzie.

Kanclerz skarbu ( ang. Chancellor) Jeremy Hunt w rządzie premiera Rishiego Sunaka zaprezentował wczoraj w Izbie Gmin tzw. Autumn Statement – rodzaj oświadczenia o stanie finansów państwa i działaniach fiskalnych planowanych na kolejny rok podatkowy.
Wśród wielu zmian jakie we wczorajszym wystąpieniu zapowiedział Jeremy Hunt, na pewno odnotować należy planowany wzrost płacy minimalnej z obecnej stawki £10.42 do £11. 44. Wzrost płacy minimalnej
(ang. National Minimum Wage) ma zostać wprowadzony w kwietnia kolejnego roku.

Source: twitter.com/hmtreasury

Jeremy Hunt zapowiedział także obniżkę składek na ubezpieczenie społeczne. Od 6 stycznia 2024 r. 27 milionów pracowników zarabiających w przedziale od 12 571 GBP do 50 270 GBP będzie płacić 10% składkę ubezpieczenia od swoich zarobków zamiast obecnych 12%. Jeremy Hunt ogłosił wczoraj także zmiany w ubezpieczeniu dla dwóch milionów osób prowadzących własną działalność gospodarcza ( ang. self-employed) w Wielkiej Brytanii. Od 6 kwietnia 2024 r. osoby takie będą płacić 8% od swoich zysków w przedziale od 12 571 GBP do 50 270 GBP, zamiast obecnej 9% stawki. Dodatkowo osoby prowadzące działalność na własny rachunek, nie będą już musiały płacić oddzielnej kategorii składek na ubezpieczenie społeczne zwanej „składkami klasy 2” (ang. National Insurance Class 2 Contributions).
Wśród zapowiedzi pojawiło się także zapewnienie, o tym, ze świadczenie dla osób korzystających tzw. Universal Credit wzrośnie o 6,7%.

Source: twitter.com

Photo by: PolishNews24


Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: