COVID-19 Polish News 24 Polska Warto wiedzieć Wiadomości

Wiadomości z Polski. Wysokie wskaźniki zachorowań na kornawirusa i kolejne ograniczenia

W ostatnim czasie w Polsce odnotowywany jest bardzo wysoki wzrost zachorowań wywołanych koronawirusem.
Z dzisiejszych komunikatów Ministerstwo Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby stwierdzono 25 998 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Dzień wcześniej (18 marca 2021 było ich aż 27 278).

Źródło: https://twitter.com/MZ_GOV_PL

Najwięcej przypadków odnotowano w na terenie województwa mazowieckiego (4219), śląskiego (3728), wielkopolskiego (2643), dolnośląskiego (2144), małopolskiego (1914).

W szpitalach przybywa pacjentów. Jak wynika z relacji lekarzy także tych najciężej chorych, których hospitalizacja wymaga użycia respiratorów.

Przekroczony został kolejny pułap liczby zakażnych.
Od początku pandemii w Polsce liczba osób zakażonych koroanwirusem to już 2 010 244.

Eksperci określają to co obserwujemy jako trzecią falę koronawirusa w Polsce.

Z danych rządowych wynika, że w prowadzonej akcji szczepień Polska zbliża się do liczby 5 milionów zaszczepionych szczepionką przeciwko koronawirusowi.

Źródło: https://twitter.com/MZ_GOV_PL

W związku z aktualną sytuacją pandemiczną od jutra rząd w Polsce wprowadza kolejne ograniczenia. Zamknięte zostaną znów m.in. hotele, baseny, kina, sklepy w galeriach handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych , aptek i drogerii. Więcej na ten tematpisaliśmy w PolsihNews24 w artykule pt. „Kolejny lockdown w Polsce”.

W portalu informacyjnym Polish News 24 przygotowujemy opracowania poświęcone pandemii w Polsce, bazując wyłącznie na sprawdzonych danych z oficjalnych źródeł.

Ciekawe wiadomości z Polski, Europy i świata znajdziesz w portalu informacyjnym PolishNews24. Obiektywnie i konkretnie.Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!