COVID-19 Polish News 24 Polska Wiadomości

Kolejny lockdown w Polsce

Na wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił decyzje rządu o wprowadzeniu z dniem 20 marca ogólnopolskiego lockdownu.
Decyzja podyktowana jest drastycznym wzrostem zachorowań na COVID-19.Liczba dziennych zachorowań przekroczyła już 25 tysięcy, szpitale COVIDowe są wypełnione. Lockdown ma obowiązywać do 9 kwietnia, obejmie więc również okres świąteczny. Święta Wielkanocne przypadają w tym roku od 2 do 5 kwietnia.

Od przyszłego tygodnia wraca nauczanie zdalne dla uczniów klas I-III. W Kościołach będzie obowiązywał limit wiernych – 1 osoba na każde 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Ponownie zamknięte zostaną hotele i pensjonaty, z wyjątkiem hoteli robotniczych. Nieczynne będą kina, teatry, galerie sztuki, filharmonie, opery.Wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu kończy się tegoroczny sezon narciarski, bowiem od soboty nie będzie można korzystać z infrastruktury narciarskiej.
W centrach handlowych czynne będą tylko sklepy spożywcze, budowlane oraz punkty świadczące usługi optyczne, bankowe, fryzjerskie oraz saloniki prasowe, apteki i sklepy dla zwierząt.Nie będzie można korzystać z aquaparków i basenów, saun, łaźni, salonów kosmetycznych,użytkować zewnętrznej infrastruktury sportowej.
Zamknięte zostaną restauracje i bary, a posiłki wydawane mogą być tylko na wynos.Zakaz obejmie również organizację wesel i konsolacje.
W przypadku dalszego wzrostu zachorowań rząd – jak stwierdził minister zdrowia, rozważy wprowadzenie dalszych obostrzeń.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!