Kultura

Trzecia Edycja Europejskiego Festiwalu Kultury i Filmu w Laosie

Europejski Festiwal Filmu w Laosie to święto bogactwa europejskiego dziedzictwa kulturowego. Wydarzenie promuję materiale oraz niematerialne dziedzictwo kulturowe przyciągając coraz większe audytorium młodzieży laotańskiej.

Już po raz trzeci przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Laosie wspólnie z ambasadami Francji, Niemiec, Luxemburga, Polski, Czech oraz Słowacji zorganizowało European Film & Food Festival 2023 w Vientiane., który miał miejsce dniach 8-10 grudnia w Wientianie stolicy Laosu.
Festiwal oficjalnie rozpoczął się wystąpieniami Khamphao Vannavonga, Dyrektora Generalnego Departamentu Kina, Ministerstwo Informacji, Kultury i Turystyki , Iny Marčiulionytė, Ambasador Delegacji UE w Laosie, Annette Knobloch, Ambasador Niemiec w Laosie, Alain Perrier, Radcy, Ambasady Francji w Laosie, Thomasa Lammara, Chargé d’affairs, Ambasady Luksemburga, oraz Patryka Gowina, Wicekonsula w Ambasadzie RP w Bangkoku.
Festiwal ma na celu pokazanie zróżnicowania dziedzictwa kulturowego narodów europejskich. Zaangażowanie kinematografii w postaci nośnika promującego bogactwo kulturowe Europy doskonale sprawdza się jako forma podzielenia się doświadczeniami Europejczyków z szeroką publicznością mieszkającą w stolicy Laosu.
W ramach festiwalu pokazanych zostało 14 filmów europejskich wyświetlonych w narodowych językach z laotańskimi i angielskimi napisami. Wśród filmów znalazły się zarówno filmy fabularne, dokumentalne oraz kreskówki dla dzieci.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: