Polish News 24 Polska Wiadomości Sport w Polish News 24 Wiadomości ze świata PolishNews24

Skrót wydarzeń dnia – posłuchaj lub przeczytaj w PolishNews24

Audio PolishNews24: Newsy Dnia 17/08/2022 w Polish News 24

W Polsce trwają intensywne działania mające na celu ustalenie przyczyny zanieczyszczenia wody w Odrze, które w ostatnich dniach doprowadziło do śnięcia wielu ton ryb.

Źródło: twitter.com/MKiS_GOV_PL

Jak informowaliśmy w Polish News dwadzieścia cztery, komendant główny policji wyznaczył specjalną nagrodę w kwocie miliona złotych za wskazanie sprawców. Więcej na ten temat przeczytacie w artykułach PolishNews24 pt. „ Milion złotych za wskazanie sprawcy” oraz „Zanieczyszczona woda w Odrze”.

W Wielkiej Brytanii media poświęcają najwięcej uwagi rekordowej inflacji.
Według najnowszych danych ONS ( ang. Office for National Statistics) inflacja na Wyspach w skali roku przekroczyła w lipcu dziesięć procent – co jest rekordowym wynikiem od 1982 roku.

Source: ons.gov.uk

Jak informuje serwis BBC według szacunków Banku Anglii może ona w październiku tego roku wzrosnąć nawet do poziomu 13,5% . Bedze to spowodowane m.in. wzrostem cen rachunków za gaz i energię elektryczną. Wzrost inflacji, wysokie ceny w sklepach i na stacjach benzynowych, problem wysokich rachunków za gaz i prąd tym niewątpliwie żyje ostatnio Wielka Brytania.

Ze sportu. Aleksandra Lisowska wywalczyła złoty medal dla Polski w maratonie kobiet na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Niemczech.

Trwają lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Niemczech. W tym roku areną zmagań sportowców jest Monachium gdzie rywalizacje we wszystkich dyscyplinach królowej sportu potrwa od piętnastego do dwudziestego pierwszego sierpnia. Jak zawsze kibice liczą na dobre występy polskiej reprezentacji. W klasyfikacji medalowej Polska zajmuje obecnie ósme miejsce z jednym złotym i jednym brązowym medalem.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: