Anglia Wiadomości UK

Ruszyła BRSCC Fiesta Junior Championship. W gronie kierowców znalazł się młody Polak Maks Solarski

Na torach Wielkiej Brytanii pojawiła się nowa seria wyścigowa, w której zadebiutuje Polak Maks Solarski. Młodzi kierowcy będą mieli okazję rywalizować na torach znanych przez kibiców na całym świecie. Wśród nich znalazły się takie legendarne obiekty takie jak Silverstone Circuit czy Donington Park.

BRSCC Fiesta Junior Championship przyciąga uwagę. Niewątpliwie jej zaletą jest to, że towarzyszy ona czołowej serii wyścigowej samochodów turystycznych na szczeblu krajowym. TCR UK jest cenionym czempionatem, w którym startujące zespoły mogą „wypatrzeć” młodych zawodników. Taka możliwość „pokazania się z kółkiem” w wyścigu, dla młodych, myślących o rozwoju kariery w tym sporcie jest niewątpliwie super motywacją. Z drugiej strony, oprócz samej jazdy, nie ma chyba lepszej szkoły niż podpatrywanie jak radzą sobie podczas zmagań na torze bardziej doświadczeni kierowcy. Możliwość przebywania podczas weekendu wyścigowego pomaga lepiej zrozumieć charakterystykę i ustawienia, przygotowania samochodów, co z puntu widzenia walki, występów w samym wyścigu także jest niespychanie ważne.

Z pewnością z takiej okazji skorzysta Maks Solarski, u którego na starcie sezonu ambicje sportowe są duże. „ Jestem bardzo zadowolony z przygotowań do sezonu. Pracowaliśmy bardzo ciężko, ale efekty mam nadzieje będzie widać na torze. Nie mogłem doczekać się startu sezonu” – powiedział w rozmowie z PolishNews24.com Maks Solarski.

Pierwsza runda BRSCC Fiesta Junior Championship miała miejsce ostatni weekend na torze Snetterton nieopodal Norwich w Wielkiej Brytanii.

Maks Solarski na drugim miejscu w wyścigu na torze Snetterton

Jak zapowiedział w rozmowie z nami Maks, tak też uczynił.
Zmagania rozpoczęły się od sesji treningowej w piątek. W sobotę na zawodników czekały kwalifikacje do niedzielnych startów. W kwalifikacjach Maks wypadł bardzo dobrze plasując się na drugim miejscu. W niedzielnych wyścigach polski kierowca wykręcił drugie miejsce z minimalną (0.133) stratą do zwycięzcy. Drugi wyścig był mniej udany. W wyniku wypadku na torze (nie z winy polskiego kierowcy) niestety Maks musiał zakończyć rywalizację.

Source: You Tube BRSCC LIVE | TCR UK RACE WEEKEND @ SNETTERTON

Gratulujemy Maksowi pierwszych sukcesów w nowym sezonie i wywalczonego miejsca na podium na otwarciu zmagań w 2023. W portalu PolishNews24 będziemy informować na bieżąco o postępach w rozwoju kariery naszego utalentowanego, młodego kierowcy wyścigowego.

Lista kolejnych wyścigów w ramach BRSCC Fiesta Junior Championship 2023

NAZWA TORUDATA
Croft06-07.05.2023
Oulton Park Island10/06/23
Knockhill22-23.07.2023
Silverstone National19-20.08.2023
Donington Park National09-10.09.2023
Brands Hatch Indy21-22.10.2023
Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: