Sport

Kolejny sukces i rekord Polski Patryka Świętochowskiego

O Patryku Świętochowskim pisaliśmy w portalu PolishNews24.com w artykule „ Polak zwycięzcą Backyard Ultra na Malcie”. Okazuje się, że ten utalentowany, młody sportowiec z Mińska Mazowieckiego nie zwalnia tempa. Właśnie wybiegał kolejny sukces na Łotwie.

Po 45 godzinach biegania i pokonaniu dystansu 301,77km Patryk Świętochowski zakończył udział w Backyard Ultra Jēkabpils na Łotwie. Wynik ten jest nowym rekordem Polski (poprzednio Bartosz Fudali 274,946km) oraz nowym rekordem świata w kategorii U23 (poprzednio Joshi Kartik również 274,946km).

Choc w zawodach polski sportowiec uplasował się na bardzo dobrym drugim miejscu, przegrywając jedynie z rekordzistą Łotwy i reprezentantem tego kraju na indywidualnych mistrzostwach świata w USA, Ritvarsem Kalninšem (308,476km). Finał potrzebny do rozstrzygnięcia zwycięstwa trwał przez ponad 100km, co pokazuje jak bardzo wyrównany był to pojedynek. Na trzecim miejscu zawody ukończył Kristaps Kanna z wynikiem 201,18km (30h).

“Granice nie istnieją. To co teraz wydaje nam się, że jest granicą, w momencie gdy ją przekroczymy, staje się początkiem nowego jutra. Wiem, że jestem w stanie biegać jeszcze dalej i wyniki powyżej 50h to tylko kwestia czasu ” – tak o swojej motywacji do ciężkiej pracy i planach sportowych mówi Patryk.

Ojczyzną biegu w formule “ Backyard Ultra” jest USA. Formula tego biegu, jest taka, że o każdej pełnej godzinie startują wszyscy biegacze, którzy mają do pokonania pętlę o takiej samej długości – 4,167 mili (6.706 km). Gdy konkretny biegacz pokona pętlę w czasie krótszym niż godzinę, czas jaki zaoszczędził może przeznaczyć na odpoczynek, przed kolejnym startem na kolejna pętle rozpoczynającym się o pełnej godzinie. Bieg trwa tak długo, aż na starcie zostanie tylko jeden zawodnik, któremu zostanie do pokona ostatnią pętlę w czasie jednej. Na końcu biegu zawsze jest tylko jeden zwycięzca.

Przeczytaj także:
Polak zwycięzcą Backyard Ultra na Malcie

Źródło zdjęcia: Facebook Patryk Świętochowski

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us:

1 COMMENTS

Comments are closed.