Polska Polska Wiadomości

Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą apeluje o solidarność z walczącą Ukrainą

Mija rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jan Dziedziczak, Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą wystosował specjalny apel do Polonii i Polaków za granicą , do Polonii na świecie o solidarność z walczącą Ukrainą.

„ Rok temu apelowałem do Państwa o solidarność z Ukrainą. Polonia z całego świata odpowiedziała licznymi akcjami protestacyjnymi, zbiórkami i solidarnością. Ze swej strony zrealizowaliśmy ogromne programy pomocy naszym Rodakom, posiadaczom Karty Polaka, którzy schronili się w Polsce i tym, którzy na Ukrainie pozostali. Dziś, w rocznicę brutalnej rosyjskiej agresji, wzywam Państwa ponownie! Nie możemy zapomnieć – ani my, ani świat – że WOJNA NADAL TRWA, codziennie giną ludzie, niszczone są budynki, infrastruktura, miasta i wsie. – czytamy opublikowanym apelu Jana Dziedziczak skierowanym do Polonii.

APEL PEŁNOMOCNIKA RZĄDU DS. POLONII I POLAKÓW ZA GRANICĄ DO POLONII ŚWIATA O SOLIDARNOŚĆ Z WALCZĄCĄ UKRAINĄ W 1. ROCZNICĘ ROSYJSKIEJ AGRESJI

Źródło grafiki: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Na 24 lutego zaplanowano specjalne akcje mające na celu podkreślenie solidarności i wsparcia dla walczącej Ukrainy. Każdy, kto chce wyrazić swoje wsparcie będzie miał ku temu okazję w ramach planowanych na ten ten dzień inicjatyw jak: „Wieczór polsko-ukraińskiej przyjaźni”, „Błękitno-żółty gołąbek pokoju w szkołach” oraz „Minuta ciszy za ofiary rosyjskiej agresji na Ukrainę”.

Wieczór polsko-ukraińskiej przyjaźni 🇵🇱 🤝🇺🇦 Zachęcam do udziału w wydarzeniu !!!

Opublikowany przez Jana Dziedziczaka Środa, 22 lutego 2023

“ 24 lutego, w rocznicę rosyjskiego ataku na Ukrainę, zaprośmy ukraińskich przyjaciół do swojego domu lub Domu Polskiego. Ugośćmy ich zgodnie z polską tradycją, otoczmy ciepłem i pokojem, podzielmy się radością. Spędźmy razem #WieczórzUkrainą – wieczór solidarności z walczącymi, wieczór polsko-ukraińskiej przyjaźni – napisał zachęcając do udziału Jan Dziedziczak.

Więcej szczegółowych informacji na temat planowanych na 24 inicjatyw można znaleźć na tej oficjalnej stronie.

Przeczytaj także w PolishNews24:
Protest w Manchesterze przeciwko działaniom Rosji na Ukrainie
Prezydent Ukrainy z wizytą w Londynie w Wielkiej Brytanii
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden z wizytą w Polsce

Źródło informacji: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej
Photo by: PolishNews24

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: