Anglia Wiadomości

Limity na zakup warzyw i owoców w angielskich supermarketach

Problem pustych półek sklepowych w Wielkiej Brytanii, brak warzyw i owoców, staje się na tyle widoczny, że najbardziej znane sieci supermarketów zdecydowały się na wprowadzenie limitów zakupowych na te produkty.

Sieć Aldi wprowadziła limit trzech sztuk dla klienta przy zakupie papryki, ogórków i pomidorów. Asda, ograniczyła sprzedaż m.in sałaty, brokuł, kalafiorów, papryki, ogórków. Morrisons, podjął decyzje o wprowadzeniu ograniczeń w sprzedaży ogórków, pomidorów, sałaty i papryki do dwóch. Najprawdopodobniej inne sieci podejmą podobne kroki.

Braki w zaopatrzeniu sklepów w Anglii. Zdjęcie: PolishNews24

Powodem wprowadzenia limitów ( jak uzasadniają supermarkety), ma być umożliwienie wszystkim klientom nabycia produktów, których w ostatnim czasie brakuje. Klienci angielskich sklepów, którzy coraz częściej publikują zdjęcia pustych sklepowych półek nie kryją zaskoczenia i niezadowolenia. Nic dziwnego, bowiem ceny w sklepach są wyjątkowo wysokie, a jeśli do tego dodać jeszcze braki w koszyku podstawowych produktów takich jak pomidory czy sałata, można mieć powody do braku satysfakcji.

PRODUKTY, KTÓRYCH ZACZYNA BRAKOWAĆ W ANGLII
POMIDORY
OGÓRKI
SAŁATA
PAPRYKA
BROKUŁY

O brakach w asortymencie pisaliśmy oraz niektórych powodach jakie do niego doprowadziły w naszym artykule w PolishNews24 pt. “Dlaczego w angielskich sklepach brakuje ostatnio pomidorów?”

Photo by: PolishNews24

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: