Sport

Wielki piłkarski klasyk powraca. Przed nami „Derby Polski”, w których Legia zagra z Widzewem

Mecze Widzewa Łódź i Legii Warszawa od zawsze wzbudzały spore zainteresowanie kibiców, dziennikarzy, całego świata piłkarskiego w Polsce. Nic dziwnego, że piątkowy pojedynek obu drużyn uważany jest za prawdziwy hit 22 kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Na ten moment, kibice obu drużyn czekali z niecierpliwością i długo,bo aż 10 lat. Legia Warszawa zajmująca drugie miejsce w tabeli,zmierzy się z Widzewem Łódź znajdującym się na czwartym miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy, ze stratą siedmiu punktów do stołecznej drużyny.

Źródło: twitter.com/Ekstraklasa

Oba zespoły liczą na zwycięstwo w piątkowym meczu.

“Bądźcie z nami w najbliższy piątek, liczy się tylko zwycięstwo!” – czytamy we wpisie w mediach społecznościowych Legii Warszawa adresowanym do jej kibiców.

Źródło: twitter.com/LegiaWarszawa

“Najważniejsze jest to, żebyśmy jako zespół w każdym elemencie funkcjonowali tak, jak chcemy funkcjonować. Nie będziemy czekali na to, co zrobi Legia, tylko świadomi swojej wartości chcemy wyjść, zagrać i wygrać na swoich zasadach” – powiedział na przedmeczowej konferencji trener Widzewa.

Czego możemy się spodziewać w tym meczu utytułowanych drużyn? Na pewno głośnego dopingu przez 90 minut. Stadion będzie wypełniony po brzegi. Kibice z Łodzi stawią się w komplecie. Wykupili oni całą pulę biletów przeznaczonych dla nich na to spotkanie (około 1800 biletów). Według informacji pojawiających się w polskich mediach na stadionie Legionistów można spodziewać się w piątek ponad 27 tysięcy kibiców.

Ostatni mecz na Łazienkowskiej w sezonie w roku 2013 Widzewiacy przegrali 5;1. Jak będzie piątek? Drużyna Widzewa po powrocie do ekstraklasy radzi sobie bardzo dobrze zajmując wysokie miejsce w czołówce tabeli polskiej ligi. Ostatni mecz obu ekip rozegrany w tym sezonie w Łodzi zakończył się przegraną Widzewa 1;2, co dla piłkarzy Widzewa na pewno jest dodatkową motywacją do rewanżu w Warszawie. Można spodziewać się, że w meczu przez wielu nazywanym „Derbami Polski, będziemy świadkami walki na boisku od pierwszej do ostatniej minuty meczu, przy ogłuszającym dopingu kibiców obu drużyn na trybunach.

Początek spotkania w piątek o 20:30.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: