Polish News 24 Polska Warto wiedzieć Wiadomości Zdrowie

Pandemia koronawirusa w Polsce znów nabiera impetu

W ostatnich dniach pandemia w Polsce znów nabiera impetu, a oficjalne dane rządowe znów wskazują na dynamiczny wzrost zachorowań wywołanych koronawirusem. Mimo, iż z dnia na dzień rośnie liczba zaszczepionych w Polsce(według oficjalnych danych z Ministerstwa Zdrowia na dzień dzisiejszy to już 3 465 576 zaszczepionych w Polsce), eksperci podkreślają, że wirus jest nadal bardzo groźny, co de facto zobaczyć możemy też w publikowanych dziennych raportach na temat pandemii.

Z dzisiejszych komunikatów Ministerstwo Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 15 698 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

Źródło: https://twitter.com/MZ_GOV_PL

Najwięcej przypadków odnotowano na ternie województw mazowieckiego (2750 przypadków), śląskiego (1989 przypadków), pomorskiego (1399 przypadków), małopolskiego (1272 przypadków), wielkopolskiego (1212 przypadków), warmińsko-mazurskiego (1132 przypadków).

Rząd w Warszawie planuje działania mające na celu przygotowanie się do ewentualnych dalszych wzrostów zachorowań w Polsce.

Na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach: dolnośląskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział także zapewnienie odpowiedniej liczby maseczek dla mieszkańców województw gdzie obecnie sytuacja pandemiczna jest najgorsza. Tym sposobem w trybie tzw. zarządzania kryzysowego z zasobów Agencji Rezerw Strategicznych, do województwa pomorskiego trafi 10 milionów sztuk maseczek, a do województwa warmińsko mazowieckiego 5 milionów – zapowiedział szef resortu zdrowia.

W oficjalnych komunikatach w Polsce słyszymy apel o bycie odpowiedzialnym, noszenie maseczek, utrzymywanie dystansu społecznego, mycie i dezynfekcje rąk.

Źródło: https://twitter.com/MZ_GOV_PL

Od początku pandemii w Polsce liczba zakażonych koronawirusem to 1 735 406. Niestety 44 360 zmarły z powodu koronawirusa lub z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

W portalu informacyjnym Polish News 24 przygotowujemy opracowania poświęcone pandemii w Polsce, bazując wyłącznie na sprawdzonych danych z oficjalnych źródeł.

Ciekawe wiadomości z Polski, Europy i świata znajdziesz w portalu informacyjnym PolishNews24. Obiektywnie i konkretnie.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!