Polacy w Wielkiej Brytanii Polish News 24 Warto wiedzieć Wielka Brytania

Nowy budżet Wielkiej Brytanii. Co się zmieni dla osób pracujących i mieszkających na Wyspach

Rishi Sunak odpowiedzialny za finanse w rządzie Borysa Johnsona przedstawił plan budżetowy Wielkiej Brytanii na kolejny rok.

Co warto wiedzieć?

Z punktu widzenia osób mieszkających i pracujących na Wyspach istotna kwestia jest wysokość płacy minimalnej. Dobry news jest taki, że stawka ta wzrośnie już od kwietnia z £8.70 do £8,91.
Rząd zdecydował się na wydłużenie programu pomocowego ( the Coronavirus Self-Employed Income Support Scheme (SEISS) dla osób samo-zatrudnionych (self-employed) w czasie pandemii koronawirusa, i ma on obowiązywać do września 2021.
Rząd zdecydował, że utrzyma do września 80% wsparcie pomocowe w zakresie wypłaty wynagrodzeń dla pracowników, którzy nie mogą normalnie pracować z powodu pandemii kornawirusa. Zgodnie z planem rządu od lipca brytyjscy pracodawcy będą partycypować w tym wparciu w 10% a od sierpnia udział pracodawców wzrośnie do 20%.

Według nowego planu, w kwietniu progi w przypadku płacenia podatku dochodowego w Wielkiej Brytanii wzrosną z £12500 do 12 570 ( od którego płaci się podatek 20%), oraz z 50 000 £ do 50 270 (od którego płaci się 40% podatek dochodowy).
Zgodnie z zapowiedziami mają one zostać zamrożone na kolejne pięć lat.

Biorąc pod uwagę fakt, że wynagrodzenia wzrosną, a kwota progów podatkowych pozostanie taka sama, w praktyce przekładać może się to na to, że ogólnie więcej mieszkańców Wielkiej Brytanii zapłaci podatek dochodowy w kolejnych latach, jak również może zwiększyć się liczba osób płacących wyższą stawkę podatku.

O tym co nowy budżet oznacza dla firm, biznesów prowadzonych w Wielkiej Brytanii przeczytacie w osobnym artykule portalu PolishNews24.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!