Anglia Wiadomości

Niespodziewane problemy z lotami do Wielkiej Brytanii

Kto planował dzisiaj polecieć, lub wrócić do Wielkiej Brytanii np. z wakacji, niestety może liczyć się opóźnieniami, a nawet odwołanymi lotami. Problem techniczny w brytyjskich systemach kontroli ruchu lotniczego spowodował, że tysiące osób boryka się z dużymi opóźnieniami na lotniskach czekając na powrót na Wyspy.

O sprawie piszą najważniejsze serwisy informacyjne w Wielkiej Brytanii. Informacje o problemach otrzymaliśmy w PolishNews24 także od naszych rodaków, którzy czekają na lot do UK na lotnisku w Norwegii. Ich lot do Manchesteru zaplanowany na godzinę 13:15 nadal jest opóźniony, a pasażerowie czekają na nowe informacje w terminalu. Jak poinformowano ich w komunikacie lotniskowym aktualizacja godziny odlotu podana zostanie o godzinie 17;00 lokalnego czasu w Norwegii.

National Air Traffic Services ( NATS) w Wielkiej Brytanii poinformowało, że „zidentyfikowały i naprawiły” usterkę oraz współpracują z liniami lotniczymi i lotniskami, aby wszystko wróciło do normy.

„ Dziś rano zidentyfikowaliśmy i naprawiliśmy problem techniczny wpływający na nasz system planowania lotów. Obecnie ściśle współpracujemy z liniami lotniczymi i lotniskami, aby jak najskuteczniej zarządzać lotami, których to dotyczy. Nasi inżynierowie będą uważnie monitorować działanie systemu, gdy wrócimy do normalnej pracy” – czytamy m.in w wydanym przez NATS komunikacie.

Źródło informacji: https://www.nats.aero
Źródło zdjęcia: PolishNews24

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: