Polonia w Wielkiej Brytanii

Mistrzostwa Świata Inner Cup z udziałem polskiej reprezentacji Polski

Stadion Belle Vue w Manchesterze po raz drugi stał się areną rozgrywek piłkarskich zorganizowanych pod nazwą „ The Inner City World Cup Manchester 2023” . Udział wzięły drużyny z różnych krajów z całego świata, w tym ekipa Polski złożona z zawodników na co dzień mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Polonia, miłośnicy piłki nożnej z całej Anglii mogli kibicować naszej ekipie. W zeszłym roku, polska drużyna brała udział turnieju pierwszy raz i zajmując wysokie trzecie miejsce. Nic więc dziwnego, że w tym roku Polacy chcieli zdobyć miejsce na podium, a nawet pokusić się o wygranie całego turnieju.

Po zeszłorocznym sukcesie, oczekiwano dobrego wyniku. Niestety, nie udało się zagrać tak dobrze jak w ostatnim turnieju. Polacy tegoroczny „ The Inner City World Cup Manchester 2023”zakończyli na ćwierćfinale przegrywając z reprezentacją Somali.

Bilans tegorocznego występu to m.in zwycięstwo w fazie grupowej z Syrią 6:1, porażka z RPA 2:0 , porażka z Somalią 2;1, przegrana w ćwierćfinale z Somalią.

Wydarzenie z roku na rok przyciąga więcej kibiców. Miejmy nadzieje, że kolejny turniej będzie bardziej udany dla polskiej drużyny, a na trybunach zobaczymy jeszcze więcej kibicującej Polonii.

Photo by: PolishNews24

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: