Anglia Wiadomości

Zaproszenie do udziału w programie Polish After School Club

Już po raz piąty Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Londynie, kieruje w stronę brytyjskich instytucji zainteresowanych polską kulturą, geografią i historią zaproszenie, do wzięcia udziału w programie Polish After School Club.

Idea, która przyświeca organizatorom przedsięwzięcia, to gotowość zorganizowania przez zainteresowane podmioty pozalekcyjnych zajęć dla młodzieży, promujących polskość w brytyjskich szkołach, zachęcających do budowania pozytywnych polsko- brytyjskich relacji wśród młodego pokolenia Brytyjczyków i Polaków zamieszkujących Wielka Brytanię.

Z entuzjazmem o inicjatywie wypowieda się
Ambasador RP w Londynie Piotr Wilczek: „Dzięki inicjatywie Polish After School Clubs chcemy zapewnić jak największej liczbie uczniów w Wielkiej Brytanii możliwość nauki języka polskiego oraz poznania bogatej kultury naszego kraju. Projekt służy również wzmocnieniu zainteresowania nauką języka polskiego oraz zdawania egzaminów z języka polskiego w ramach GCSE i A-Levels, co może zdającym dać większe szanse na przyjęcie na wybraną uczelnię i dalszy rozwój. Poprzez włączenie się do inicjatywy i organizację zajęć pozalekcyjnych w ramach Polish After School Clubs, kształcimy nowe młode pokolenia. Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory zaangażowali się w ten projekt i zachęcam kolejne osoby oraz wszystkie instytucje, zainteresowane poszerzaniem horyzontów wśród młodych ludzi, do przyłączenia się.”

Zajęcia będą odbywać się w od października do listopada bieżącego roku, a wszystkie zainteresowane szkoły i instytucje mogą zwracać się o wsparcie finansowe do końca tego miesiąca w ramach konkursu, którego szczegóły można znaleźć na stronie Ambasady Polskiej w Londynie.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: