PolishNews24 Polska Wiadomości Wielka Brytania

Loty z Wielkiej Brytanii do Polski wstrzymane do 6 stycznia

Niestety jeśli ktoś planował w najbliższym czasie polecieć do Polski z Wielkiej Brytanii musi zweryfikować swoje plany. W związku z prowadzonym przez polski rząd rozporządzeniem w okresie od 22 grudnia do 6 stycznia obowiązuje zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
z dnia 21 grudnia 2020 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym


Nie trzeba specjalnie tłumaczyć dlaczego nie jest to dobra wiadomość dla Polaków na Wyspach. Święta w Polsce planowało spędzić wiele osób na co dzień mieszających i pracujących w Wielkiej Brytanii. Taki wyjazd planuje się z wyprzedzeniem z uwagi na konieczność zorganizowania urlopu, rosnące ceny biletów lotniczych w okresie świątecznym.
Informacja o zatwierdzeniu szczepionki na COVID-19, rozpoczęciu szczepień w Wielkiej Brytanii, dawała dodatkowa nadzieje na normalizacje sytuacji.

Sytuacja dynamicznie zmieniła się w ostatnich dniach i potwierdzeniu odkrycia nowego wariantu wirusa. Kolejne kraje w tym Polska zdecydowały się na zawieszenie połączeń lotniczych z Wielką Brytanią. Na te chwile zakaz obowiązuje do 6 stycznia 2021. Co dalej? Sytuacja będzie monitorowana i oceniana przez ekspertów, a na tej podstawie podejmowane będą stosowne decyzje o zniesieniu zakazu lub o jego przedłużeniu.

Na liście z zakazami lotów znalazło się więcej krajów.
Pełna lista państw i terytoriów, które są objęte zakazem lotu przedstawia się nastepujaco:
Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania, Kosowo, Macedonia Północna, Serbia, USA (z wyjątkiem lotnisk położonych na terenie stanów Illinois i Nowy Jork), Wielka Brytania.

Przeczytaj także:
W Wielkiej Brytanii ruszyły zapowiadane szczepienia przeciwko koronawirusowi
Francja zamknęła granicę z Wielką Brytanią na 48 godzin
Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!