COVID-19 Europa PolishNews24 Stany Zjednoczone Wiadomości Wielka Brytania

Zielone światło dla szczepionki w Europie

Europejska Agencja Leków ( EMA) wydala warunkowe pozwolenie na wprowadzenie do powszechnego stosowania w Europie szczepionki firmy Pfizer i BioNTech.

Source: https://twitter.com/EMA_News

Decyzja ta oznacza, że już niebawem powinny rozpocząć się szczepienia przeciwko COVID-19 na terenie państw Unii Europejskiej.

Z zapowiedzi rządu w Warszawie wynika, że szczepienia w Polsce mogą ruszyć już 27 grudnia – taką informację przekazał PAP, Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.
Szczepienia w Polsce będą darmowe i dobrowolne – zapowiada rząd Mateusza Morawieckiego.

Source: Kancelaria Premiera (@PremierRP) / Twitter

Pierwszym krajem, który wprowadził szczepionkę do powszechnego stosowania była Wielka Brytania. Pisaliśmy o tym na łamach portalu PolishNews24 w artykule: W Wielkiej Brytanii ruszyły zapowiadane szczepienia przeciwko koronawirusowi

Program masowych szczepień wystartował także w Stanach Zjednoczonych.
Szczepionkę firmy Pfizer i BioNTech, zatwierdziła do użycia amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA).
Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych, Joe Baiden, w ostatni poniedziałek zaszczepił się przeciwko COVID-19. Moment szczepienia 78 letniego Joe Baidena przeciwko COVID-19 był transmitowany w telewizji, co ma zachęcić Amerykanów do zaszczepienia się przeciwko kornawirusowi, przekonania ich, że szczepionka jest bezpieczna.

Source: https://twitter.com/joebiden
Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!