COVID-19 PolishNews24 Wielka Brytania

Francja zamknęła granicę z Wielką Brytanią na 48 godzin

Francja zdecydowała się zamknąć w nocy z niedzieli na poniedziałek granice z z Wielką Brytanią na co najmniej 48 godzin. Ograniczony został dostęp między innymi do Eurotunelu w Folkestone w Anglii. Działania głoszone w niedzielę, oznaczają także to, że żaden pasażer ciężarówek ani promów nie będzie mógł wypłynąć z portu w Dover.

Decyzja została podjęta po tym jak nowy wariant wirusa SARS-CoV-2 odkryty w Wielkiej Brytanii, zaczyna się rozprzestrzeniać na Wyspach szybciej niż się spodziewano.

Z powodu rozwoju wirusa w ostatnich dniach rząd w Londynie na wprowadził kolejne obostrzenia, na ternie południowej i wschodniej Anglii, co spowodowało wzmożony na ruch na dworcach i lotniskach. Nowe ograniczenia, które wprowadził rząd Borysa Johnsona znacząco ograniczają możliwość spotykania się, podróżowania, prace sklepów etc.


Matt Hancock , odpowiedzialny za resort zdrowia w rządzie Borysa Johnsona, stwierdził, że nowa, zaraźliwa i szybko rozprzestrzeniająca się mutacja wirusa “wymknęła się spod kontroli”, co doprowadziło do sytuacji, ze rząd musiał zadziałać “szybko i zdecydowanie”.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!