Sport w Polish News 24 Wiadomości

Finał Tour de Pologne w Krakowie

Dzisiaj na krakowskich błoniach zakończy się 79 Tour de Pologne. Kolarze spodziewani są w mieście około godziny 18.00, a trasa ostatniego etapu liczącego 177,8 km wiedzie ze Skawiny przez Lanckorone i Myślenice.

W całym wyścigu prowadzi Brytyjczyk Ethan Hayter z ekipy Ineos Grenadiers, który wczoraj wygrał jazdę indywidualną na czas na Rusiński Wierch i założył żółtą koszulkę lidera. Na dzisiejszą trasę wyruszy z 11 sekundową przewagą nad Holendrem Thymenem Arensmanem z grupy Team DSM.

W kategorii najlepszy” góral” wyścigu prowadzi Kamil Małecki z grupy Lotto Soudal, który wyprzedza tylko o cztery punkty Niemca Michela Hessmanna (Jumbo-Visma).
Dzisiaj punkty zdobyć możnana trzech górskich premiach – w Bieńkówce, w Budzowie i w Kaszowie.

Impreza spowoduje znaczne utrudniania w ruchu drogowym w samym Krakowie, jak i jego okolicach. Policja apeluje o ostrożność.
W samym mieście trasa wyścigu przebiegać będzie ulicami Księcia Józefa, Mostem Zwierzynieckim, Zielińskiego, Praską, Szwedzką, Tyniecką, Madalińskiego, Konopnickiej, Mostem Dębnickim, Krasińskiego, Mickiewicza, Reymonta, Piastowską, Królowej Jadwigi i Focha.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!