PolishNews24 Świat UK

Wojna i śmierć Królowej – tymi wydarzeniami w 2022 żył cały świat

Rok 2022 przyniósł co najmniej dwa wydarzenia, których doniosłość jest nie do przecenienia. Dwa różne gatunkowo- jedno z nich zamknęło pewną epokę, drugie na naszych oczach zmienia świat, a jego skutki zdeterminują życie kilku przyszłych pokoleń.

Rosyjska agresja na Ukrainę

Świat przecierał oczy ze zdumienia, kiedy 24 lutego Rosja z wielką siłą uderzyła na Ukrainę. Setki spadających bomb, wojska posuwające się w stronę stolicy kraju Kijowa….. Bezpardonowy atak i jeszcze większe bestialstwo. I bohaterski opór Ukraińców, z każdym dniem obrony budzący co raz większy podziw świata i obnażający intencje tych przywódców, którzy uznali, że ta wojna nie potrwa długo.

Gdzieś w tyn wszystkim pojawił się również cień nadziei, bo przecież na naszych oczach wokół Ukrainy powstał blok państw, dla których wolność od tyranii i prawo samostanowienia ukraińskiego narodu, stały się najważniejszymi pryncypiami prowadzonej prędzej nie Polityki w bieżącym roku

Polska, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, w porozumieniu z grupą państw bałtyckich ( Litwą, Łotwą, Estonią ), Czechami i Słowacją, nieprzerwanie dostarczają Ukrainie pomocy militarnej, ale również humanitarnej.
Pomoc humanitarna nabrała nowego znaczenia. Na nowo zdefiniowali ją Polacy, przyjmując do swoich domów ukraińskich obywateli uciekających przed bombami. Świat patrzył i niedowierzal, a Komisja Europejska zapewniając, że “stoi ramię w ramię z Ukraincami” , przez długie miesiące nie znalazła w swoim skarbcu ani eurocenta, by wesprzeć Polskę w udzielaniu pomocy milionom uchodźców wojennych rozproszonych niemal po całym terytorium jednego z większych unijnych krajów.

Ukraina nadal walczy. Walczy nie tylko z co raz słabszym, ale przez to z atakującym z jeszcze większą furią tyranem, ale również z silnym mrozem, brakiem elektryczności, wyczerpaniem Ukraińców kolejnymi miesiącami niepewności i ciągłej obawy o życie. Walczy i oczekuje na dalszą pomoc.

Protesty przeciwko działaniom Rosji na Ukrainie organizowane były w 2022 roku w różnych krajach i miastach. My na łamach PolishNews24 pokazaliśmy jeden z nich jaki miał miejsce w Manchesterze.


Źródło: Kanał YouTube PolishNews24

Śmierć Królowej Elżbiety II

Uosabiała wielkość brytyjskiej monarchii. Łączyła cechy wielkiej przywódczyni dumnej Wielkiej Brytanii z rolą Matki, dla oddanego Jej bez reszty Narodu.
Odeszła niemal do końca pełniąc protokolarne obowiązki przynależne Królowej.
Świat zatrzymał się w te wrześniowe dni, doskonale zdając sobie sprawę, że wraz z Jej śmiercią, kończy się pewna epoka- trwająca 70 lat epoka Królowej Elżbiety. Podziwiał Ją świat, słuchały miliony. Nikt nie potrafił przejść obok Niej obojętnie.
Wyrosła w tradycji silnie konserwatywnej monarchii, ale jak żaden członek królewskiej rodziny, odnalazła się w postnowoczesnym świecie pełnym kamer i nachalnych dziennikarzy.

Źródło / autor zdjęć: PolishNews24

Przeczytaj także w portalu PolishNews24:

Protest w Manchesterze przeciwko działaniom Rosji na Ukrainie
Żałoba w Wielkiej Brytanii po śmierci Królowej Elżbiety II
Ważne wydarzenia z czasu panowania Królowej Elżbiety II

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: