Polish News 24 PolishNews24 Polska Wiadomości

Wniosek o uchylenie immunitetu trafił do Kancelarii Senatu RP

Prokuratura Rejonowa w Szczecinie skierowała do Kancelarii Senatu RP wniosek o uchylenie immunitetu Marszałkowski Tomaszowi Grodzkiemu.
W uzasadnieniu poinformowano, że Marszałek Grodzki miał się dopuścić przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej.
Zarzuty obejmują przypadki czterech zdarzeń korupcyjnych, które miały mieć miejsce w latach 2006, 2009 oraz 2012.
Odnosząc się do pytania, czy sam zrzeknie się immunitetu, Marszałek Tomasz Grodzki uznał działania prokuratury za atak PiSu na jego osobę.
Zarzuty wobec Marszała Grodzkiego publicznie formułowała między innymi profesor Agnieszka Popiela z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego, zamieszczając w dniu wyboru Marszałka Senatu wpis w mediach społecznościowych “Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę”.
Następstwem wpisu, jak również artykułów w mediach, reprezentujacy Marszałka mecenas Jacek Dubois, złożył prywatne akty oskarżenia przeciwko dziennikarzom Samuelowi Pereira i Tomaszowi Sakiewiczowi, jak również wspomnianej profesor Popieli, zarzucając im zniesławienie Tomasza Grodzkiego.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!