Europa PolishNews24 Wiadomości

Włoscy karabinierzy w fabryce Astra-Zeneca pod Rzymem

O tym, że Komisja Europejska nie ma pomysłu, jak wyjść z zapaści związanej z organizacją szczepień na terenie Unii Europejskiej, świadczą kolejne, nerwowe działania i podejmowane decyzje.

Na prośbę instytucji unijnych do fabryki Astra-Zeneca pod Rzymem weszli w ostatni weekend włoscy karabinierzy, by przejąć wyprodukowane zapasy szczepionki przeciw COVID-19, w obawie przed wysłaniem ich poza rynek Wspólnoty. 
Jeszcze kilka dni temu, wobec zarejestrowanych przypadków zakrzepicy wiązanej z następstwem szczepienia produktem firmy Astra- Zeneca, kraje unijne blokowały podawanie tego preparatu pacjentom.Dziś okazuje się być produktem pierwszej potrzeby.

W czwartek przywódcy UE mają przeprowadzić konsultacje w sprawie zwiększenia dostaw szczepionek i usprawnienia dostaw do poszczególnych krajów unijnych. Komisja Europejska chce jednocześnie wprowadzić dodatkowe kontrole eksportu szczepionek, co może wpłynąć na ich podaż do krajów pozaunijnych.
Szczepionek w Unii Europejskiej brakuje. Komisja Europejska próbuje od dłuższego czasu zmusić koncerny do wywiązania się z podpisanych umów.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!