COVID-19 PolishNews24 Polska Wiadomości Zdrowie

“Polska dziś znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy”

Ponad 34 tysiące zachorowań wczoraj – taki bilans przedstawiło dzisiaj Ministerstwo Zdrowia. To najwyższy wskaźnik zachowań od początku pandemii w Polsce.

Źródło: https://twitter.com/MZ_GOV_PL


W związku z pogarszającą się sytuacja epidemiczną i co raz większa niewydolnością systemu opieki zdrowotnej, rząd postanowił wprowadzić pełny lockdown na terenie całego kraju.Od najbliższej soboty  zamknięte zostaną m.in. wielkopowierzchniowe, detaliczne sklepy meblowe i budowlane (powyżej 2000 m2), salony usługowe, w tym salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także żłobki i przedszkola. W Kościołach wprowadzono limit wiernych – jedna osoba na każde 20 metrów kwadratowych powierzchni świątyni.
Na wspólnej konferencji Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, premier rządu poinformował, że jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, rząd nie wyklucza wprowadzenia stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej.
Na tą chwilę zajętych jest 75 proc. tzw. łóżek covidowych i 75 proc. respiratorów.

W portalu informacyjnym Polish News 24 przygotowujemy opracowania poświęcone pandemii w Polsce, bazując wyłącznie na sprawdzonych danych z oficjalnych źródeł.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!