Wiadomości Wielka Brytania

Wieloletnie kary wiezienia za “współczesne niewolnictwo “ w Anglii

Choć brzmi to dość dziwnie, to niestety zdarzają się sytuacje, że osoby padają ofiarą tzw. współczesnego niewolnica.

Jak informuje na swoich stronach NCA ( National Crime Agency), sąd w Bristolu skazał na wieloletnie kary więzienia dwie osoby ( Słowaka i Polkę) za wykorzystywanie innych do niewolniczej pracy. Decyzją sądu oskarżeni o proceder trafią za kraty – Słowak na 16 lat, a Polka na 9 lat.

Para specjalizowała się w ściąganiu do Wielkiej Brytanii osób, które nie mówiły w języku angielskim. Skuszeni obietnicą lepszego życia i zarobków pracownicy, byli wykorzystywani do wielogodzinnej pracy za minimalne wynagrodzenie w myjni samochodowej. Mieszkali w fatalnych warunkach, odbierano im dokumenty. Pieniądze, które powinni zarobić zgodnie z prawem, były im zabierane.

Jak czytamy w opublikowanym na stronie NCA wyroku, para wyprowadziła dodatkowo prawie 300 000 funtów z kont swoich ofiar.

Proceder dotyczył 42 osób ( tyle zostało przesłuchanych w sprawie), z czego 29 zdecydowało na złożenie zeznań przed sądem. Osoby, które padły ofiarą tych nielegalnych praktyk,pochodziły ze Słowacji i Węgier.

Jeśli ktoś ma obawy bądź dowody tego typu praktyk, może zadzwonić anonimowo na Infolinię Nowoczesnego Niewolnictwa pod numer 08000 121 700 lub na policję pod numer 101.

Problemem od lat zajmuje się także organizacja Stronger Together. Jej celem jest oddziaływanie na społeczeństwo poprzez zapewnianie firmom praktycznych szkoleń, po to, by pracownicy byli rekrutowani w sposób odpowiedzialny i mieli uczciwą pracę wolną od wyzysku. Na stronie organizacji znaleźć można wiele cennych informacji na co zwracać uwagę i jak unikać sytuacji, w których można stać się ofiarą niewolniczej pracy.

Źródło: NCA

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!