Informacje

Wielka Brytania. Rośnie liczba osób oczekujących na leczenie

Z danych The British Medical Association (BMA) – związku zawodowego i organizacji zawodowej lekarzy w Wielkiej Brytanii wynika, że angielska służba zdrowia ( NHS), odnotowuje w ostatnim czasie rekordową liczbę osób oczekujących na leczenie.

Długie kolejki na leczenie nie są niczym nowym w Wielkiej Brytanii. Przed pandemią, w lutym 2020 r., na liście oczekujących na opiekę znajdowało się około 4,43 mln osób. Najnowsze dane z września 2022 r. pokazują jednak liczbę blisko 7,1 mln pacjentów oczekujących na konsultacje u specjalistów, co stanowi gigantyczny wzrost w liczbie oczekujących na świadczenia zdrowotne. Jak czytamy w raporcie – 2,87 miliona pacjentów czeka ponad 18 tygodni na leczenie, co oznacza dalszy wzrost w porównaniu z poprzednim miesiącem. Mediana czasu oczekiwania na leczenie w Wielkiej Brytanii wynosi 14 tygodni – znacznie więcej niż w czasie przed pandemią.

Pacjenci dłużej czekają na pomoc w nagłych wypadkach

Liczba pacjentów oczekujących na pomoc w nagłych wypadkach ponad 12 godzin, wzrosła o 34%, osiągając w październiku 2022 r. rekordową liczbę 43 800. Obecnie jest ona ponad 60 razy wyższa niż w październiku 2019 r. W październiku 2022 r. odnotowano łącznie ponad 2,2 miliona wizyt w nagłych wypadkach na oddziałach ratunkowych ( ang. A&E), co oznacza nieznaczny wzrost w porównaniu z 2,0 milionami we wrześniu 2022 r.

NHS w Anglii boryka się ze sporymi problemami kadrowymi i wzrostem niezadowolenia pracowników z wynagrodzeń. Ograniczenia dostępu do brytyjskiego rynku pracy wprowadzone z chwila Brexitu sprawiły, że na Wyspach brakuje lekarzy, pielęgniarek i innego personelu.
Długie godziny pracy, praca w stresie i pod presją czasu, wynagrodzenia pozostawiające w opinii pracowników NHS wiele do życzenia, stały się podstawą do podjęcia dyskusji na temat akcji strajkowej. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule PolishNews24 pt. „W Wielkiej Brytanii niebawem może dojść do strajku pielęgniarek”.

Źródło informacji:
Raport The British Medical Association (BMA)
NHS backlog data analysis (bma.org.uk)

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!