Polish News 24 PolishNews24 Wiadomości Wielka Brytania

Wielka Brytania notuje mniej zachorowań z powodu koroanwirusa

Ostatnie dane z Wielkiej Brytanii na temat koronawirusa mogą być podstawą do tego by uznać, że sytuacja pandemiczna stopniowo się normalizuje.
Z najnowszych, oficjalnych danych na temat pandemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii opublikowanych wczoraj, wynika, że łączna dzienna liczba u których stwierdzono koronawirusa wyniosła 4802.
Według tych samych danych w ciągu ostatnich siedmiu dni wirusa stwierdzono u 37 398 osób.
Biorąc pod uwagę, że jeszcze kilka tygodni temu aktualny wynik całego tygodnia notowany był w Wielkiej Brytanii dziennie, jest to niewątpliwy spadek liczby osób zakażonych koronawirusem.

Koranawirus, czy też jego „wariant brytyjski”, o którym tyle słyszymy w mediach Polsce, na szczęście nie doprowadza tutaj w Wielkiej Brytanii do tak znacznej liczby zachorowań. Śledząc oficjalne dane widzimy spadki w liczbie osób u których wykryto wirusa i w liczbie osób przyjętych do szpitali z powodu COVID-19.

Wielka Brytania prowadzi aktualnie intensywną akcję szczepień.
W ramach prowadzonych szczepień przeciwko kornawirusowi na Wyspach (według danych na dzień 19 marca 2021), pierwszą dawką szczepionki zostało zaszczepionych już 26 263 732 mieszkańców Wielkiej Brytanii.
Drugą dawkę szczepionki otrzymało 2 011 070 osób.
Wczoraj szczepionką firmy AtraZeneca zaszczepiony został Premier Wielkiej Brytanii Borys Johnson. Na tle innych krajów, liczba już zaszczepionych osób Zjednoczonym Królestwie może robić wrażenie. Brytyjski rząd planuje do polowy kwietnia zaszczepić ponad 30 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania krok po kroku realizuje plan wychodzenia z lockdownu. Jak wygląda dokładnie ten plan możecie przeczytać w portalu Polishnews24 w artykule pt.“Mapa drogowa” wychodzenia z lockdownu na Wyspach”.

Przeczytasz także w portalu PolishNews24:
Brytyjska kwarantanna hotelowa
Wielka Brytania pierwszym krajem z zatwierdzoną szczepionką na koronawirusa
“Mapa drogowa” wychodzenia z lockdownu na Wyspach

W portalu informacyjnym PolishNews24 przygotowujemy opracowania poświęcone pandemii, bazując wyłącznie na sprawdzonych danych z oficjalnych źródeł.
Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!