Polish News 24 PolishNews24 Warto wiedzieć Wiadomości Wielka Brytania

Rzut oka na pandemię koronawirusa w Wielkiej Brytanii

W mediach dość często słyszymy ostatnio o groźnym brytyjskim wariancie koronawirusa, dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda aktualna sytuacja pandemiczna w Wielkiej Brytanii.

Liczba zachorowań na koronawirusa w Wielkiej Brytanii
Według oficjalnych danych rządowych z wczoraj, dzienna potwierdzona liczba przypadków zachorowań w dniu 3 marca w w Wielkiej Brytanii wyniosła 6385 osób. Analizując dane widzimy, że liczba zachorowań sukcesywnie maleje. Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w styczniu 2021 dzienna liczba nowych zakażeń wynosiła 50 tysięcy, te zdecydowanie niższe wyniki odnotowane obecnie mogą dawać nadzieje na poprawę sytuacji.

Źródło: https://coronavirus.data.gov.uk

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii kornawirusa zdiagnozowano u 4,194,785 osób.

Testowanie na COVID-19 w Wielkiej Brytanii

Liczba przeprowadzanych testów w Wielkiej Brytanii może robić wrażenie. Dzienna liczba badań covidowych ( dane z wczoraj) to aż 675, 543. Od początku pandemii przetestowano 88,994,478 osób.

Szczepienia na COVID-19 w Wielkiej Brytanii

Od kiedy Wielka Brytania rozpoczęła szczepienia, pierwsza dawkę szczepionki otrzymało już 20,703,615 obywateli. 895,412 osób udało się zaszczepić drugą dawką. W chwili gdy wiele Państw w Europie zastanawia się jak szybciej pozyskać większą ilość szczepionki, posiadanie przez Wielka Brytanie własnej ( tzw. szczepionki oksfordzkiej), jest niewątpliwym atutem i będzie przekładać się na liczbę wykonywanych szczepień.

Brytyjska kwarantanna hotelowa

W Wielkiej Brytanii wprowadzono obowiązek 10-dniowej kwartanny hotelowej dla podróżujących do tego kraju jak i powracających mieszkańców Wielkiej Brytanii i Irlandii, a przybywających z krajów o największym zagrożeniu epidemicznym.
Na brytyjskiej, tzw. czerwonej liście znajdują się obecnie 33 kraje, a wśród nich m.in: Angola, Argentyna, Boliwia,Botswana, Brazylia, Burundi, Cape Verde (Wyspy Zielonego Przylądka), Chile, Kolumbia, Republika Kongo, Ekwador, Gujana Francuzka, Malawi, Mauritius, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Portugalia ( z uwzględnieniem Madery i Azorów), Rwanda,Republika Południowej Afryki, Tanzania, Zjednoczone Emiraty Arabskie (UAE), Urugwaj, Wenezuela, Zambia, Zimbabwe.
Podróżni musza odbyć kwarantanne w hotelu na własny koszt.
Jak potwierdzili przedstawiciele rządu Borysa Johnsona, koszt takiego pobytu, to 1750 funtów brytyjskich. Pzygotowano 16 hoteli, gdzie na tę okoliczność czeka 4600 pokoi. Dodatkowo, każda osoba, która przy przekraczaniu granicy poda nieprawdziwe informacje w kwestii kierunku z jakiego podróżuje, może liczyć się z karą do 10 tysięcy funtów, a nawet karą wiezienia do 10 lat. Ma to na celu wyeliminowanie przypadków nadużyć, w których, pasażerowie w celu uniknięcia restrykcji, w trakcie podroży do Wielkiej Brytanii z krajów z tzw. „czerwonej listy”, chcieliby wybrać po drodze jako kraje tranzytowe te, które na takiej liście się nie znajdują.

Przeczytaj także w portalu PolishNews24:
Wielka Brytania pierwszym krajem z zatwierdzoną szczepionką na koronawirusa
“Mapa drogowa” wychodzenia z lockdownu na Wyspach

W portalu informacyjnym Polish News 24 przygotowujemy opracowania poświęcone pandemii, bazując wyłącznie na sprawdzonych danych z oficjalnych źródeł.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!