Polish News 24 PolishNews24 Warto wiedzieć Wiadomości Wielka Brytania

Wielka Brytania luzuje covidowe obostrzenia zgodnie z planem

Od wczoraj mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą cieszyć się ze stopniowego łagodzenia ograniczeń wprowadzonych z powodu pandemii kornawirusa przez rząd Borysa Johnsona.

Wczoraj otwarte zostały m.in. salony fryzjerskie, sklepy, siłownie i co ważne dla Brytyjczyków puby i restauracje (choć tutaj trzeba pamiętając, że tylko te, które mogą zapewnić na zewnątrz lokalu). Na to by znowu móc wyjść do restauracji czy pubu Brytyjczycy czekali aż 97 dni. Cześć osób celebrowała otwarcie pubów jeszcze w nocy, zaraz po północy.
Dla właścicieli lokali których praca została całkowicie sparaliżowana i uniemożliwiona przez koronawirusa, jest to pierwsza od miesięcy szansa na rozpoczęcie odrabiania poniesionych w pandemii strat.
Od wczoraj na przysklepowych parkingach, sklepach można było zaobserwować większy ruch. Sam fakt, że zamiast opuszczonych rolet sklepowych klienci mogli znów zobaczyć odsłonięte witryny, wejść do sklepów to niewątpliwa zmiana.

Photo by PolishNews24.com

Pomimo, złagodzenia obostrzeń rząd w Londynie cały czas apeluje do mieszkańców Wysp o odpowiedzialność i przestrzeganie zasad higieny.

Chcesz dowiedzieć się jak wygląda plan wychodzenia z locdkodnu?
Przeczytaj o tym w artykule PolishNews24 pt. „ Mapa drogowa wychodzenia z lockdownu na Wyspach”.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!