Kredyt we frankach Polish News 24 PolishNews24 Polska Praca i Binzes Wiadomości

Frankowicze muszą poczekać na orzeczenie Sądu Najwyższego do 11 maja

W jednym z naszych ostatnich artykułów w portalu informacyjnym PolishNews24.com poświeciliśmy uwagę kwestii kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Napisaliśmy o tym w PolishNews24 w artykule pt. „W Polsce przybywa pozwów składanych przez tzw. frankowiczów”.
Dzisiaj (13 kwietnia) mieliśmy poznać stanowisko Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawach dotyczących kredytów zawieranych walutach obcych. Jak jednak wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie Sądu Najwyższego posiedzenie to zostało przeniesione na dzień 11 maja.

​”W trosce o życie i zdrowie sędziów i pracowników Sądu Najwyższego, jak również mając na względzie planowane na dzień 29 kwietnia 2021 r. ogłoszenie wyroku TSUE w sprawie C-19/20, Pierwszy Prezes SN, dr hab. Małgorzata Manowska zarządziła przesunięcie na dzień 11 maja 2021 r., na godz. 10, terminu posiedzenia składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie III CZP 11/21 dotyczącej tzw. kredytów frankowych” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Sądu Najwyższego.

Zarówno banki jak i kredytobiorcy z niecierpliwością czekają na głos SN w tej głośnej sprawie.
Pod koniec kwietnia planowane jest także wydanie orzeczenia przez Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie kredytów walutowych. Oba werdykty będą miały kluczowe znaczenia dla ciągle rosnącej w Polsce liczby spraw sądowych, w których stronami sporu są największe polskie banki i właśnie kredytobiorcy określani jako frankowicze.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!