Polonia w Wielkiej Brytanii

Wiatraki Bolton – polska drużyna piłkarska w UK, której wyników można tylko pozazdrościć

Gdyby w grze polskich zespołów czy reprezentacji zagrało tak dobrze kilka elementów jak ma to miejsce w przypadku gry skromnej, polonijnej drużyny- Wiatraki Bolton, to w rankingach piłkarskich bylibyśmy zdecydowanie dużo wyżej.

Pasja do piłki, determinacja na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, bez szukania wymówek o złej murawie, sędziowaniu, braku atmosfery wokół, brak kłótni o premie, etc. , to w skrócie odpowiedź na sukces zespołu z Bolton, który od kilkunastu lat, zdobywa puchary w rozgrywkach polskiej ligi w Wielkiej Brytanii, a także wygrywa w konfrontacji z zespołami angielskimi.

Tworzymy „Wiatraki” od kilku lat przede wszystkim na mocnym gruncie przyjaźni ( jesteśmy kumplami na boisku i poza nim), co myślę, jest podstawą sukcesu każdej drużyny. Nie jesteśmy do tego „hermetyczni”, wręcz przeciwnie, zachęcamy nowych zawodników do dołączenia do naszej ekipy. Warunek? Muszą po prostu chcieć grać, powalczyć na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka, chcieć poświęcić czasem weekend by pojechać na turniej na drugi koniec UK – mówi w rozmowie z PolishNews24 Łukasz Gomola, który w teamie Wiatraków Bolton odpowiedzialny jest za komunikację i social media.

Zespół złożony z piłkarzy amatorów (choć część w przeszłości miała okazję próbować gry w pikę w wyższych i niższych polskich ligach), trenuje w każdym tygodniu, szlifując formę na turnieje rozgrywane regularnie jak np. Mistrzostwa Polskich Drużyn w UK.

By nie być gołosłownym wystarczy zerknąć na gablotę z pucharami, w której znalazły się m.in.: Mistrzostwo w Super Lidze Warrington 2017, Mistrzostwo Polonijnej Ligi w UK 2015, 2016, 2017, 2018, czy Mistrzostwo Leisure League 2023. To tylko niektóre z długiej listy zwycięstw w ostatnich latach.

Czego nam brakuje do pełni szczęścia? Sukcesy piłkarskie mamy, ale to nad czym cały czas usilnie pracujemy, to wsparcie ze strony kogoś, kto dofinansowałby nasze turniejowe wyjazdy, zakupy strojów, piłek oraz innych bieżących spraw. Jesteśmy otwarci na rozmowy z polskimi firmami, które chciałyby zostać oficjalnym partnerem naszej drużyny. Gramy na turniejach w całej Wielkiej Brytanii, jesteśmy znani z tego, że w każdym kolejnym roku aspirujemy do roli faworyta rozgrywek, dlatego taki rodzaj wsparcia byłby na pewno bardzo dobry wizerunkowo dla każdej firmy, która chciałby nas wspierać – dodaje Łukasz Gomola.

Aktualnie, w zimowej przerwie „ Wiatraki” przygotowują się do nowego sezonu trenując na astro.

Weekend, deszcz, panowie spotykają się by grać, bo w tym przypadku, jak chyba żadnym innym, sprawdza się powiedzenie, że „łączy ich piłka” . Co jest dodatkowym pozytywnym elementem tej historii to fakt, że tego typu wspólna gra integruje polską społeczność, Polonie w UK. Każda kolejna wygrana drużyny w angielskich rozgrywkach , czy polskiej lidze w Anglii też oczywiście cieszy i daje powody do dumy. Bo Kto nie lubi jak wygrywają Nasi!

Jeśli chcecie zobaczyć bogatą kolekcję pucharów, poznać się z zespołem Wiatraków Bolton, porozmawiać o dołączeniu do ekipy, będziecie mieli ku temu okazję już najbliższą sobotę – 16 grudnia, podczas wydarzenia organizowanego przez PolishNews24 w Polskim Klubie w Bury. Więcej informacji tutaj.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: