Informacje Polish News 24 PolishNews24 Polska Wiadomości Zdrowie

Wiadomości z Polski. Najnowsze i najważniejsze informacje na temat pandemii COVID-19

Dawno nie publikowaliśmy wiadomości na temat koronawirusa w Polsce, z uwagi na to, że nie ma dnia i serwisu gdzie ten temat nie byłby „ wałkowany” od rana do nocy. Od czasu do czasu w portalu PolishNews24.com będziemy jednak wracać także do tego tematu.
A więc w telegraficznym skrócie sytuacja nadal jest dość dynamiczna, a wirus nie przestaje być groźny dla mieszkańców Polski.
Ostatnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że dzienna liczba nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia kornawirusem kształtuje się na poziomie 13 926. Najwięcej przypadków odnotowano na terenie trzech województw: śląskiego (2573), mazowieckiego (1615) i wielkopolskiego (1429).

Źródło : Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) / Twitter


To co może niepokoić i na co zwracają uwagę eksperci, to nadal wysoki utrzymujący się wskaźnik zgonów spowodowanych przez COVID-19 oraz schorzenia współistniejące.

“Z powodu COVID-19 w Polsce zmarło 201 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 539 osób” – informuje resort zdrowia.

W kontekście danych, notowanych nadal kilkotysięcznych wyników zachorowań, kwestią otwartą pozostaje pytanie co z obowiązującymi obostrzeniami. Zbliża się weekend majowy, tradycyjnie w Polsce będący okazją do wyjazdów, grillowania i biesiadowania w gronie rodziny i znajomych, więc dziwić nikogo nie powinno, że wiele osób zastanawia się jak będą wyglądać ograniczenia wprowadzane z powodu COVID-19. Na ten temat powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej w kolejnych dniach na konferencji Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego.
Jak tylko pojawia się konkretne informacje w tej sprawie nie omieszkamy o tym napisać na łamach portalu PolishNews24.com Dwa słowa na temat szczepień na koniec. Jak informuje resort zdrowia dotychczas w Polsce udało się wykonać 9 210 419 szczepień.

Źródło :#SzczepimySię (@szczepimysie) / Twitter

W portalu informacyjnym Polish News 24 przygotowujemy opracowania poświęcone pandemii w Polsce, bazując wyłącznie na sprawdzonych danych z oficjalnych źródeł.

Ciekawe wiadomości z Polski, Europy i świata znajdziesz w portalu informacyjnym PolishNews24. Obiektywnie i konkretnie.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!