Anglia Wiadomości

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba osób szukających doradztwa w sprawie zaległości w regulowaniu należności

Jak wynika z opublikowano raportu ONS, liczba osób zwracających się o pomoc do Citizen Advice rośnie. Porównując dane ze stycznia 2019 z danymi ze stycznia 2023, liczba osób korzystających z porad w sprawie zadłużenia paliwowego z tytułu spłaty rachunków za gaz, prąd ( ang. fuel debts) wzrosła z 5500 spraw w 2019 roku do 9400 w styczniu 2023 roku.

Od kilku miesięcy osoby mieszkające Wielkiej Brytanii doświadczają podwyżek cen energii, produktów, ogólnie rzecz biorąc drastycznie wzrastających kosztów życia. Presja na portfele i budżety domowe spowodowane inflacją, podwyżkami, sprawia, że coraz więcej osób szuka pomocy, jak radzić sobie z zaległościami w płaceniu należności.

Z opublikowanych danych ONS wynika, że wśród zgłoszeń o Citizen Advice najwięcej dotyczyło kwestii związanej z problemami z płaceniem rachunków za energię i zobowiązań z tytułu Council Tax.

W styczniu 2023 roku sprawy, w których Citiezns Advice udzielał porad, to aż 9500 przypadków w sprawach radzenia sobie z zaległościami za prąd, gaz ( ang. Fuel debts) oraz 8500 w sprawach dotyczących Counicl TAX. Na trzecim miejscu znalazły się kwestie związane z powstającymi zaległościami w spłacie czynszów. Inne zgłoszenia dotyczyły uzyskania wsparcia w zakresie rozwiązań dotyczących zaległości w spłatach kart kredytowych, kart sklepowych (4600), czy np. radzenia sobie ze zobowiązaniem z tytułu przyznanych limitów ramach rachunków bankowych ( 1700 przypadków).

Source: twitter.com/ONS

Niestety biorąc pod uwagę, ze już w kwietniu można spodziewać się kolejnych podwyżek cen prądu , gazu, wody, council taxu, można przypuszczać, że liczba zwracających się o pomoc do Citizen Advice będzie jeszcze wyższa.

Citizens Advice w Wielkiej Brytanii oferuje darmowe doradztwo w zakresie m.in zadłużenia i kwestii konsumenckich, świadczeń, dodatków, kwestii prawnych, mieszkalnictwa, czy zatrudnienia.

Więcej informacji na temat Citizens Advice można znaleźć tutaj

Przeczytaj także w PolishNews24:
Mieszkasz w Anglii? W kwietniu możesz spodziewać się podwyżki Council Taxu

Źródło informacji: ONS, Citizens Advice
Źródło zdjęcia: PolishNews24

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: