Polski portal w Anglii

Mieszkasz w Anglii? W kwietniu możesz spodziewać się podwyżki Council Taxu

Wszystko wskazuje na to, że już w kwietniu, mieszkańcy Anglii, będą musieli zapłacić więcej w ramach podatku Council Tax.

Badanie przeprowadzone przez County Councils Network (CCN) wykazało, że 84 ze 114 Councili , które do tej pory opublikowały swoje propozycje budżetu na rok 2023/34, planują podnieść lokalny podatek council tax o maksymalny dozwolony poziom, bez konieczności glosowania wśród swoich mieszkańców, czyli o 4,99%.

Source: twitter.com/CCNOffice

Środki pochodzące z obowiązkowego Council Taxu naliczanego w zależności od tego, w jakiej kategorii zakwalifikowana jest nieruchomość (ang. band) , przeznaczane są m.in. na utrzymanie policji i straży miejskiej, parków, obiektów rekreacyjnych, bibliotek, wywozu śmieci, czy oświetlenia ulic.

Niestety dla mieszkańców Anglii, którzy mierzą się z najwyższym od lat wzrostem cen energii, z miesiąca na miesiąc wzrastającymi cenami podstawowych produktów w sklepach i nie notowaną tu od lat inflacją, kolejna podwyżka oznacza jeszcze większą presję dla domowego budżetu.

Biorąc pod uwagę na co przeznaczane są środki pochodzące z tego podatku w odniesieniu np. do wzrastającego poziomu przestępczości, zaśmieconych ulic, nie brakuje osób niezadowolonych z faktu planowanych podwyżek.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: