COVID-19 Gospodarka Praca i Binzes Wiadomości Wielka Brytania

Tesco w Wielkiej Brytanii zatrudniło 45 tysięcy pracowników

Dyrektor wykonawczy sieci supermarketów TESCO w Wielkiej Brytanii Dave Lewis podzielił się informacjami dotyczącymi kondycji firmy w obliczu epidemii.


W pierwszych tygodniach epidemii sprzedaż sieci wzrosła o blisko 1/3. Klienci dokonywali zakupów impulsowych. Obecnie sieć ustabilizowała poziom zapasów w sklepach, jednak obserwuje znaczny spadek liczby klientów w związku z ograniczeniami w przemieszczaniu wprowadzonymi w związku z pandemią.


Lewis przekazał ciekawe dane dotyczące preferencji zakupowych Brytyjczyków w tygodniu wzmożonego handlu przed ogłoszeniem zarządzenia rządu o kwarantannie.

Tesco sprzedało:

• 3,1 miliona pojemników na mydło w płynie, wzrost o 363% względem standardowego tygodnia
• 6 milionów puszek fasoli, ponad 200% więcej
• 3,3 miliona puszek pomidorów, co stanowi wzrost o 115% w porównaniu do typowego tygodnia
• 3,6 miliona paczek papieru toaletowego, wzrost o 76%

Sprzedaż odzieży i paliwa spadła o 70%.


Priorytetem firmy jest obecnie realizowanie dostaw dla „osób najbardziej narażonych”. Sieć uzyskała od rządu listę 110 000 nazwisk osób, uznanych za podatne na zagrożenia.


Tesco realizuje usługi dowozu pod blisko 805 tysięcy adresów w Wielkiej Brytanii.

Levis szacuje, że w związku z obecną sytuacją sieć poniesie około miliarda funtów dodatkowych kosztów z powodu konieczności zatrudnienia personelu do sklepów Liczbę załogi zwiększono o ponad 45 tysięcy osób w ciągu ostatnich dwóch tygodni, w celu zapewnienia ciągłości procesów w sklepach.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!