PolishNews24 Polska Wiadomości

Przegląd wiadomości z Polski

Polska Polska w czasie pandemii COVID-19

1. W Polsce odnotowano 10 241 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowań stwierdzono na terenie województw: mazowieckiego (1654), małopolskiego (1144), śląskiego (1002).

Źródło:https://twitter.com/MZ_GOV_PL


2. Przybywa osób zakażonych, a wśród nich znanych osób. O pozytywnym wyniku testu poinformowali w ostatnich dniach Zbigniew Boniek – Prezes PZPN.

Źródło:https://twitter.com/BoniekZibi

Prezydent Andrzej Duda, Mariusz Błaszczak – minister w rządzie Mateusza Morawieckiego, także przekazali informacje o pozpstywnym wyniku testu na COVID-19.

3. Pierwszy tymczasowy „szpital covidowy” zostanie dzisiaj otwarty w Krakowie, w dawnych budynkach Szpitala Uniwersyteckiego.
W hali Expo w Krakowie, ma powstać drugi tego typu szpital tymczasowy.

4.Blisko 1000 osób z problemami odychania z powodu koronawirusa podpiętych jest do respiratorów w szpitalach w Polsce.
5.Uzdrowiska w Polsce tymczasowo zaprzestają działania z powodu COVID-19, po decyzji rządu.

Protesty społeczne po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

6.Kolejny dzień protestów kobiet na ulicach polskich miast po wydanym przez Trybunał Konstytucyjny orzeczeniu w sprawie prawa do aborcji z przyczyn eugenicznych.
W kilku miastach doszło do konfrontacji z policją. Na celowniku protestujących znalazły się kościoły, w których wczoraj przerywano nabożeństwa, na murach kilku świątyń pojawiły się hasła znane z manifestacji.
7.Pod Polskim Konsulatem w Manchesterze pojawiły się znicze, kwiaty, tablice z hasłami protestu, na znak sprzeciwu wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego i wsparcia dla prostytucjach w Polsce.

Nauka na odległość
8. Z powodu koronawirusa uczniowie w klasach 4 -8 rozpoczynają nauczanie online. Uczniowie w klasach 1-3 mogą w opinii rządu uczyć się w tradycyjny sposób.

Branża gastronomiczna w Polsce w trudnej sytuacji.
9. Po decyzji rządu Mateusza Morawieckiego, od ostatniej soboty restauracje, kawiarnie, bary i puby zostają zamknięte na dwa tygodnie, a jedzenie i napojemożna zamawiać wyłącznie na wynos i w dostawie.

Sport
10.Raków Częstochowa liderem Ekstraklasy. Po 8 kolejkach drużyna z Częstochowy prowadzi z 19 punktami. Tabele zamyka Piast Gliwice.


Źródło: https://twitter.com/_ekstraklasa
Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!