Top

5G PolishNews24 Polska

Przeciwnicy 5G w Polsce niszczą infrastrukturę operatorów

“Apelujemy o stanowcze ściganie przestępców niszczących maszty telekomunikacyjnei szerzących dezinformację” – napisała w opublikowanym na swojej stronie apelu Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Wygląda na to, że sytuacja, o której pisaliśmy na naszych stronach PolishNews24.com w artykule Wielka Brytania: Ataki na inżynierów firm telekomunikacyjnych, zaczyna się także w Polsce.  
W weekend doszlo do ataków na obiekty infrastuktury telefonii komórkowej – w Lodzi podpalono dwa maszty należące do sieci Play i T-Mobile. 
Od kilku tygodni w Wielkiej Brytanii, a teraz już także w Polsce dochodzi do ataków na maszty sieci komórkowych. Powodem ataków jest związek z teoriami, jakoby technologia 5G miała wpływ na rozwój pandemii COVID -19,chociaż na dzień dzisiejszy oficjalnie prowadzone badania nie wykazały, że nowa technologia 5G wpływa na rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

W Anglii sytuacja doprowadziła do tego, ze pracownicy firm telekomunikacyjnych byli obrażani słownie, a nawet atakowani fizycznie w trakcie wykonywania pracy, całkowicie niezwiązanej z instalacją urządzeń dla nowej technologii 5G. 
Lokalne organizacje branżowe, a także firmy, wystąpiły z apelem do rządu w Londynie, o objecie pracowników tego sektora ochroną, uznając ich za tzw. key workers. 
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji zaapelowała do rządu oraz do portali społecznościowych w słowach: “Narastająca fala nieprawdziwych informacji, wymaga reakcji administracji państwowej oraz platform mediów społecznościowych, w szczególności YouTube, Facebook, Twitter. Negatywne przekazy grup wykorzystujących strach przed epidemią COVID-19 i jej rzekomy związek z infrastrukturą telekomunikacyjną docierają do społeczeństwa mocniej niż kiedykolwiek”.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *