COVID-19 PolishNews24 Wielka Brytania

Wielka Brytania: Ataki na inżynierów firm telekomunikacyjnych

W czasie, gdy internet potrzebny jest bardziej niż kiedykolwiek, w Wielkiej Brytanii słyszymy o atakach na inżynierów firm telekomunikacyjnych prowadzących prace instalacyjno – modernizacyjne.

Sytuacja ma bezpośredni związek z teoriami, jakoby technologia 5G miała wpływ na rozwój pandemii COVID -19.Chociaż na dzień dzisiejszy oficjalnie prowadzone badania nie wykazały, że nowa technologia 5G wpływa na rozprzestrzeniania się koronawirusa, w internecie, szczególnie w kanałach social media, znaleźć można sporo wpisów w formule spiskowej.

Apogeum działań “anty 5G”, są pojawiające się  co raz częściej ataki na maszty operatorów telefonii komórkowej. 
Ostatnio doszło do nich między innymi w Liverpoolu, Birmingham, czy Belfaście, gdzie próbowano je spalić lub zniszczyć. 

Z agresją spotkali się między innymi inżynierowie z firmy Openrach, prowadzący prace konserwacyjne, rozbudowę i utrzymanie sieci.

Ataki na kogokolwiek, a w szczególności ludzi niosacych pomoc innym, to coś karygodnego.
Warto o tym pamiętać, szczególnie teraz kiedy internet jest jednym z podstawowych kanałów pozwalajacych przetrwać ten trudny czas.

Co to jest technologia 5 G?
5G jest to najnowszym standardem sieci komórkowej – tzw. piąta generacja technologii mobilnej, zastępująca 4G / LTE, projektowana do tego, aby sprostać bardzo dużemu wzrostowi transmisji danych oraz liczby połączeń.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!