Polish News 24 PolishNews24 Praca i Binzes Sport Sport w Polish News 24 Warto wiedzieć

Profesjonalne zarządzanie klubem piłkarskim wymaga podnoszenia kwalifikacji

W ostatnich dniach przy okazji zamieszania z projektem tzw. “Superligi”, o czym pisaliśmy w Portalu PolishNews24.com w artykule pt. „Awantura o football… Projekt Superligi”, mogliśmy się przekonać jak wielkie znaczenie ma piłka nożna we współczesnym świecie. Football to dziś nie tylko gra, ale świetnie rozwijająca się branża, biznes, w których kluby piłkarskie, piłkarze, managerowie zarządzający zarabiają gigantyczne pieniądze. Jak w każdej dziedzinie rozwój ścieżki kariery wymaga jednak odpowiedniego podnoszenia kwalifikacji i zdobywania wiedzy.
Jedną z kluczowych ról w każdym klubie piłkarskim jest dziś funkcja dyrektora sportowego.
Dyrektor sportowy to bardzo ważna funkcja w każdym klubie. Osoba pracująca na tym stanowisku w naszym kraju bardzo często kojarzona jest tylko jako ”ktoś od transferów”, a to bardzo mylne spojrzenie – mówi w rozmowie z portalem PolishNewsw24.com Pan Radosław Rogiewicz, którego firma specjalizuje się w prowadzeniu profesjonalnych szkoleń o tej tematyce.
Dyrektor sportowy odpowiada za bardzo wiele różnych aspektów przekładających się na prawidłowe funkcjonowanie klubu. Oprócz transferów, mówimy tu o profesjonalnym bieżącym zarządzaniu klubem, relacjami ze sponsorami, akademią piłkarską, czy np. współpracy z osobami odpowiedzialnymi za scouting. Oczywiście obszarów tych jest dużo więcej.
Do projektu ”Dyrektor Sportowy w Piłce Nożnej” zaprosiliśmy ekspertów, z wieloletnim doświadczeniem i konkretnymi sukcesami w klubach piłkarskich. Mamy nadzieje, że w ten sposób uda nam się podnieść kwalifikacje osób pracujących w polskim footballu, co z czasem przełoży się na lepsze wyniki polskich drużyn zarówno na krajowym i europejskim poziomie – dodaje Pan Radosław Rogiewicz.

Jak mogliśmy się przekonać w ostatnich dniach śledząc wydarzenia z udziałem największych klubów w Europie, sprawne zarządzanie klubem to też umiejętność współpracy ze środowiskiem kibiców, odpowiednia komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, umiejętność zarządzania w sytuacjach kryzysowych.
Niewątpliwie myśląc o rozwijaniu kariery w tej bardzo wymagającej, niełatwej branży sportowej warto pracować nad pozyskaniem odpowiedniej wiedzy, posłuchać cennych rad praktyków, którym udało się odnieść sukces.
Jeśli zainteresował was temat szkoleń z tematyki więcej informacji możecie znaleźć pod tym linkiem.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!