PolishNews24 Polska Warto wiedzieć Wiadomości

Odłóż telefon i żyj!

W Sopocie wystartowała zainaugurowano akcję pt. „Odłóż telefon i żyj”. Inicjatywa ma zwrócić uwagę na problem osób wchodzących na przejścia dla pieszych, czy ścieżki rowerowe ze wzrokiem skierowanym w ekran teflonu komórkowego.

Takie zachowanie prowadzi często do niebezpiecznych sytuacji na drodze. W ramach akacji, przed przejściami dla pieszych, pojawiły się wymalowane napisy „Odłóż telefon i żyj”. Organizatorzy akcji liczą, że w ten sposób uda się im dotrzeć do świadomości użytkowników smartfonów, którzy narażają swoje życie i zdrowie.

Wypadki z udziałem pieszych są bardzo częstym zjawiskiem na polskich drogach. Patrząc w ekran, czytając smsy, czy oglądając filmiki w trakcie przechodzenia przez jezdnię, osoba skupia uwagę na smartfonie i przestaje kontrolować to, co dzieje się wokół. Trzeba pamiętać, że nawet po zmianie przepisów i dostosowaniu ich do regulacji obowiązujących w Europie, w myśl których kierowca ma obowiązek zwalniania przed przejściem i umożliwienia pieszemu przekroczenia jezdni w miejscu dozwolonym, na pieszym nadal ciąży obowiązek zachowania szczególnej ostrożności w takim miejscu, a świadome ograniczanie swojej percepcji w tym nie pomaga.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!