Media w Polsce PolishNews24 Polityka Polska Sport Wiadomości

O czym piszą w ostatnich dniach polskie media

Tematem numer jeden w Polsce jest kwestia ustawy medialnej określanej jako Lex – TVN.

W piątek Sejm RP przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, odrzucając veto Senatu.
Ustawa trafiła do Prezydenta, który zdecyduje o jej dalszych losach.
Sprawa budzi spore kontrowersje, a w opinii komentatorów może ona godzić w niezależność stacji TVN, a w szerszym kontekście przyszłości wolnych mediów w Polsce.
Wczoraj na ulicach wielu miast w Polsce odbyły się protesty. Na specjalnej stronie internetowej ruszyła zbiórka podpisów pod apelem w obronie TVN. Można się spodziewać, że sprawa ta wywoła w najbliższych tygodniach jeszcze sporo emocji. Dotyczy ona dwóch kwestii – przyszłości rynku medialnego w Polsce, ale także kwestii inwestycji zagranicznego kapitału ( w przypadku TVN kapitału amerykańskiego) w rodzime media.

Source: https://twitter.com/tvn24
Source: https://twitter.com/tvp_info

Sporo uwagi poświęca się również wysokiej inflacji w Polsce, kwestii wysokich cen paliw, gazu i energii elektrycznej. W listopadzie 2021 inflacja w Polsce wyniosła 7,8 % – wynika z najnowszych danych GUS.

Source: https://twitter.com/GUS_STAT
Source: https://twitter.com/Pekao_Analizy

W sporcie- nasi skoczkowie przyzwyczaili nas przez lata do zdobywania kolejnych medali w tej dyscyplinie sportu o tej porze roku. Jednak ten sezon zaczął się dla polskich ski jumperów wyjątkowo słabo. Poza przyzwoitą formą Kamila Stocha reszta naszych zawodników z trudem, albo w ogóle nie kwalifikuje się do zasadniczych rozgrywek kolejnych zawodów.

Olbrzymim rozczarowaniem dla kibiców Legii Warszawa są ostatnie wyniki zespołu z Łazienkowskiej. Po kolejnej porażce mistrzów Polski – tym razem z 3:0 z Radomiakiem Radom, w internecie zawrzało. Legia nie grała tak słabo od lat, o czym najlepiej świadczy przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Można spodziewać się dalszej eskalacji niezadowolenia kibiców stołecznego klubu, a także zmian personalnych w klubie.

Source: https://twitter.com/Ekstraklasa

Przeczytaj także:
Kontrowersje wokół projektu ustawy o radiofonii i telewizji

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!