Anglia Manchester Polish News 24 Wiadomości

Manchester: Policja w kawiarni otwartej w czasie angielskiego lockdownu

W ostatni weekend internet i social media obiegły zdjęcia i filmiki z kawiarni „Kate & Luc Cafe Restaurant” w Manchesterze, której właściciele postanowili prowadzić biznes pomimo panujących restrykcji wprowadzonych w związku z pandemia COVID -19. W całej sprawie pojawia się polski akcent, bowiem jednym z właścicieli jest Polak.

Od jakiegoś czasu restauracja prowadziła normalną działalność, a z jej oferty korzystali nie tylko lokalni mieszkańcy, ale także przyjezdni z innych części Anglii i Wielkiej Brytanii.
Sprawa postanowiła zająć się Policja i lokalny Manchester Council, udając się na miejsce do lokalu.

Niestety interwencja policji zakończyła się dla właściciela kawiarni niezbyt dobrze, bo z zarzutem napaści na policjanta. Czy postawiony właścicielowi zarzut jest słuszny zbada teraz sąd w Manchesterze.

Kontrowersje i fale bardzo różnych komentarzy wzbudziła ogólnie sytuacja z uruchomieniem lokalu w czasie pandemii, ale także interwencja policjanta, który w trakcie próby skucia baristy kajdankami przed lokalem, mógł przekroczyć swoje uprawnienia. Policja w Manchesterze podjęła w tej sprawie wewnętrzne śledztwo.

Przypomnijmy, że zgodnie z wprowadzonymi obostrzeniami przez rząd w Londynie, Anglia, Manchester znajdują się w strefie trzeciego już lockdwonu.
Pisaliśmy o tym na lamach portalu Polish News 24 w artykule:

“Stay at home! Anglia z trzecim lockdownem”

Jednym elementów wprowadzonych na Wyspach restrykcji jest zakaz działalności dla wszelkiego rodzaju gastronomii, restauracji, pubów, kawiarni w tradycyjnie rozumianej stacjonarnej formie obsługi klienta – w lokalu, przy stoliku.
Złamanie zasad obarczone jest ryzykiem kar finansowych od tysiąca do 10 tysięcy funtów.
Trzeba podkreślić, że wraz z wprowadzeniem restrykcji pandemicznych policja na Wyspach także uzyskała dodatkowe prawa karania osób niestosujących się do zasad. Zasady i wysokość mandatów, różnią się w zależności od kraju wchodzącego w skład Zjednoczonego Królestwa. Więcej informacji na ten temat przeczytać można stronie Metropolitan Police.

Do tematu kawiarni w Manchesterze na pewno wrodzimy na łamach Polish News 24, zaraz po decyzji sądu w tej sprawie.

„Kate & Luc Cafe Restaurant” pozostaje tymczasowo zamknięta.

Photo by : PolishNews24.com

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!