Anglia PolishNews24 Wiadomości

Stay at home! Anglia z trzecim lockdownem

Borys Johnson ogłosił dziś wieczorem wprowadzenie lockdownu w Anglii.
Mieszkańcy powinni pozostać w domach, pracować z domu jeśli to tylko możliwe, opuszczać miejsce zamieszkania tylko w uzasadnionych i całkowicie niezbędnych i przypadkach.

Source: https://twitter.com/borisjohnson

W trakcie lockdownu opuszczanie domów będzie dozwolone wyłącznie w celu zrobienia najpotrzebniejszych zakupów jedzenia, leków, zaplanowanych wizyt u lekarza, lub zabiegów medycznych.
Od jutra szkoły przechodzą na system nauczania zdalnego. Termin zaplanowanych na okres letni egzaminów najprawdopodobniej ulegnie zmianie, ale ta kwestia jak powiedział premier Johnson zajmie się resort edukacji.
Pełna liczba ograniczeń zostanie niebawem opublikowana na oficjalnych stronach rządu – przekazał w wieczornym przemówieniu Borys Johnson.

Wprowadzane właśnie obostrzenia mają potrwać do połowy lutego 2021.
Nowe restrykcje wprowadzane są w związku z nowym wariantem wirusa SARS -COV2 odkrytym na Wyspach i rosnącą liczba z dnia na dzień liczbą zachorowań przekraczającą 50 tysięcy przypadków. Jak informowalismy dzisiaj w portalu PolishNews24 w artykul pt.
„Nowe restrykcje i możliwy scenariusz trzeciego lockdownu na Wyspach”, pandemia koronawirusa w Wielkiej Brytanii nie zwalnia tempa.
W obliniowanym dziś raporcie na oficjalnych stronach brytyjskiego rządu przeczytać możemy o 58 784 nowych,potwierdzonych przypadkach zachorowań na COVID-19. W ciągu ostatnich siedmiu dni w Wielkiej Brytanii odnotowano w sumie 383 834 nowych zachorowań i aż 4278 zgonów z powodu wirusa.

W portalu informacyjnym PolishNews24 codziennie przygotowujemy opracowanie poświęcone pandemii koronawirusa, bazując wyłącznie na sprawdzonych danych z oficjalnych źródeł.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!