Informacje Malta Podróże Polish News 24 PolishNews24 Warto wiedzieć Wielka Brytania

Malta coraz bliżej brytyjskiej zielonej listy podróży

Niedługo poznamy listę krajów do których i z których będzie można bardziej swobodnie podróżować.
Na zielonej liście może znaleźć się m.in. Malta.


Wielka Brytania ma zamiar zastosować tzw. „system sygnalizacji świetlnej”, który będzie klasyfikował kraje na czerwonych, bursztynowych lub zielonych listach, w zależności od liczby przypadków i wskaźników szczepień. Ograniczenia na Wyspach zostaną złagodzone najwcześniej po 17 maja.
W niedawnej wypowiedzi Grant Shapps odpowiedzialny w rządzie Borysa Johnsona za resort transportu, zasygnalizował, że Brytyjczycy będą mogli zacząć myśleć o podróżach zagranicznych. W związku z pandemia koronawirusa i wprowadzonymi restrykcjami, aby opuścić Wielką Brytanię, trzeba mieć ważny i uzasadniony powód, co należy przedstawić wypełniając formularz zgłoszenia podróży. W Anglii za spędzenie wakacji za granicą, nieuzasadniony wyjazd, grozi obecnie grzywna w wysokości do 5000 funtów.

“Malta bardzo liczy na powrót Brytyjskich turystów, którzy od lat chętnie spędzali wakacje na słonecznej wyspie. Brytyjczycy to bardzo ważni klienci dla całej, tutejszej branży gastronomiczno – turystycznej. Jak wiemy Malta żyje z turystyki, więc informacja o powrocie turystów z Wysp ucieszyła wielu lokalnych przedsiębiorców” – mówi Agnieszka Talaj nasza lokalna korespondentka PolishNews24.com na Malcie.

Rząd w Londynie zapowiedział ogłoszenie list w „systemie sygnalizacji świetlnej” w początku maja. Zielona lista krajów na która prawdopodobnie trafi Malta, według doniesień brytyjskich mediów będzie obejmować także Gibraltar oraz Portugalię. Osoby wjeżdżające do Wielkiej Brytanii z krajów z zielonego wykazu po wykonaniu testu na obecność wirusa nie będą musiały się izolować. Z drugiej strony podróżni wjeżdżający do Wielkiej Brytanii z krajów znajdujących się na czerwonej liście będą musieli poddać się kwarantannie w hotelach.

Przeczytaj także:
Podróże online z portalem PolishNews24.com – Malta
Malta w portalu PolishNews24

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!