Manchester Polacy w Wielkiej Brytanii Polish News 24 PolishNews24 Wiadomości Wielka Brytania

Polish Centre „Wilno” uczestnikiem wydarzeń w ramach V edycji Polish Heritage Days

Polish Centre „Wilno” – polski klub, działający od dwóch lat w Eccles w Manchesterze, postanowił aktywnie włączyć się w tegoroczne obchody Polish Heritage Days.
Polish Heritage Days, to coroczny cykl wydarzeń organizowany i prowadzony pod patronatem Ambasady RP w Londynie, którego celem jest promocja i celebracja polskiej kultury, dziedzictwa minionych pokoleń oraz polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii.

W długi weekend majowy odbywa się już jego piąta edycja. Ze względu na pandemie koronawirusa zaplanowane wydarzenia przeprowadzone zostaną w trybie online.

Specjalnie na tą okazję Alicja Kojder, uczennica szkoły muzycznej w Manchester, zagrała specjalny koncert fortepianowy z utworami Fryderyka Chopina, jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów.


Dzieci uczestniczące w zajęciach tanecznych w Wilnie przygotowały specjalną piosenkę.
Na budynku wywieszone zostały flaga Polski i Wielkiej Brytanii.

„Tworzymy miejsce, w którym można dowiedzieć się więcej na temat polskiej kultury i historii, klub polonijny otwarty dla wszystkich mieszkających na Wyspach. To ważne by pamiętać o tym co łączy Polskę i Wielka Brytanię, o losach Polaków, którzy przybyli tutaj po wojnie, łączyć, promować wśród lokalnej Polonii współpracę. Bardzo się cieszymy, że możemy brać udział w tegorocznej edycji Polish Heritage Days organizowany przez Ambasade RP w Londynie. Dzięki takim inicjatywom możemy świętować Dzień Flagi, Konstytucji 3 Maja także tutaj, w Manchesterze” – mówi w rozmowie z PolishNews24 Pani Ewa Szegidewicz.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!